ساختن کاراکتر

ساختن کاراکتر یکی از مهم ترین کارهایی است که بازیگران به صورت روتین باید آن را انجام دهند. برای این که بتوانید به بهترین شیوه کاراکتر های مختلف را اجرا کنید، باید مشاهده کننده ی خوبی باشید. مردم را به خوبی ببینید. البته منظور ما این نیست که مردم را مخفیانه دید بزنید، بلکه هدف این است که دقت تان را در مشاهده بالا ببرید.

مثلا به مرکز خرید یا پارک بروید و انواع مختلف افراد را مشاهده کنید. ببینید که چگونه با شادی زیاد و یا شادی کم(!) زندگی خود را سپری می کنند. به زودی مجموعه از رفتارها و گفتارهایی که توصیف کننده ی یک فرد خاص را یاد می گیرید. نگاه کنید که آن ها از چه حرکات بدنی استفاده می کنند یا دست ها و چشم هایشان در هنگام مکالمه چه حالتی دارد. از ویژگی های شخصیتی و رفتاری خاصی که شما را به تعجب و شگفتی وا می دارد، یک لیست تهیه کنید.

ساختن کاراکتر

ساختن کاراکتر

ما همیشه در طی روز از زبان بدنی استفاده می کنیم. حتی برخی از اوقات استفاده از زبان بدنی بیشتر از استفاده از کلمات است. به همین دلیل توصیه می شود به این حالت انسانی توجه ویژه ای داشته باشید. ما انسان ها همواره در حال ارزیابی هستیم. خلق و خو، وضعیت، موقعیت، آوازه، عزت نفس و هوش یکدیگر را بررسی می کنیم. آدم ها می توانند با حالت خاص راه رفتن در جمعیت حسی از اعتماد به نفس و یا پولدار بودن را القا کنند. نحوه ی ایستادن آدم ها، نحوه ی گزینش کلمات، نحوه ی برقراری تماس چشمی می توانند اطلاعات ارزشمندی را در اختیار ما قرار دهند.

فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد!

یک فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد می تواند حالت چهره ای خاصی داشته باشد که ما را به این جهت سوق می دهد که فکر می کنیم او یک شخصیت بیگانه از اجتماع دارد. همواره به تحقیقات، مطالعه و مشاهدات خود ادامه دهید. هر چه بیشتر نگاه کنید، بیشتر یاد می گیرید. جلوی آینه قرار بگیرید، حالت های مختلف چهره را تمرین کنید و فکر کنید ناظر بیرونی در این لحظه درباره تیپ شخصیتی شما چه فکری خواهد کرد.

یکی از منابع آموزشی و البته سرگرم کننده ای که سراغ دارم، تماشای بازیگران حرفه ای است که در حال ایفای نقش هستند. تماشای تئاتر زنده به عنوان تفریح و سرگرمی می تواند همچنین معدنی از نکات برای یک بازیگر جوان باشد و تجربه ی ارزشمندی را برای او شکل دهد. همین هفته تعداد زیادی از تولیدات تئاتر محلی تان را تماشا کنید.

درباره جانی دپ بخوانید.