جانی دپ بدون شک یکی از موفق ترین بازیگران روز و تاریخ هالیوود است. بازیگری که در ابعاد مختلف و زمینه های متفاوت بازیگری به دستاوردهای درخشان و منحصر به فردی دست یافته است. جانی دپ کارنامه ی هنری پرباری دارد که هیچ بازیگری جز خود او در هالیوود به آن دست نیافته است.

جان کریستوفر دپ دوم در نهم ژوئن 1963 در کنتاکی به دنیا آمد.

دپ در فلوریدا بزرگ شد. در 15 سالگی ترک تحصیل کرد و فعالیت هایی در حوزه موسیقی پیش گرفت. پنج سال بعد و در بیست سالگی جانی دپ با لوری آن آلیسون ازدواج کرد و برای گذران زندگی به خودکار فروشی روی آورد. او به همراه همسرش از لس آنجلس کالیفرنیا بازدید کرد و در آن سفر با نیکلاس کیج هم صحبت شد.

کیج از دپ خواست که کار هنرپیشگی در پیش بگیرد. همین توصیه منجر به اولین اثر هنری جانی دپ در فیلم سینمایی کابوس الم استریت به سال 1984 شد. و این سرآغازی بود برای اینکه هالیوود یکی از جذاب ترین هنرپیشه های تاریخ خود را به دست آورد.

جانی دپ (کاپیتان جک اسپرو) / سینمایی دزدان دریایی کارائیب

در سال 1990 بعد از اینکه جانی دپ در یک سری فیلم های “نوجوانانه” بازی کرد، اولین همکاری از سلسله همکاری های هنری او با کارگردان بزرگ، تیم برتون شکل گرفت و جانی دپ در نقش ادوارد در فیلم ادوارد دست قیچی ظاهر شد. پس از موفقیت فراوان این شاهکار هالیوود، دپ بر آن شد تا خود را به عنوان بازیگری جدی، تیره و تار و با ویژگی های خاص معرفی کند و در ادامه همواره نقش هایی را پذیرفت که منتقدان و مخاطبان عادی را به شگفتی واداشت.

جانی دپ به گرفتن نقدهای مثبت از همگان ادامه داد

و شهرت و محبوبیت فراوانی را با آثار رو به رو به دست آورد: اد وود(1994)، دانی براسکو (1997)، ترس و نفرت در لاس وگاس(1998) و همسر فضانورد (1999). در سال 1999 دوباره با تیم برتون همکاری و در فیلم sleepy hollow بازی کرد. جانی دپ از آن زمان تا کنون در فیلم های خاطره انگیزی برای کودکان و نوجوانان بازی کرده است که از آن میان می توان به در جست و جوی ناکجا آباد (2004)؛ چارلی و کارخانه شکلات سازی(2005) و آلیس در سرزمین عجایب(2010) اشاره کرد.

جانی دپ دو فرزند به نام های لی لی رز (متولد 1999) و جک (متولد 2002) دارد. دپ مهارت ویژه ای برای بازی نقش های عجیب و غریب با ظاهر و رفتاری متفاوت دارد که عموم مردم این رفتارهای عجیب را درک نمی کنند!