کرنان شیپکا بازیگر نوجوان و نوزده ساله هالیوود است. او زاده ی روز دهم نوامبر 1999 در شیکاگو، ایلینویز، ایالات متحده آمریکا می باشد. پدرش جان یانگ شیپکا در زمینه ی املاک فعالیت می کند و مادرش ارین آن نام دارد. زمانی که کرنان شیپکا شش ساله شد، خانواده ی او به لس آنجلس نقل مکان کردند تا بتوانند در زمینه ی بازیگری از فرزندشان پشتیبانی کنند.

کرنان در ماه ژوئن سال 2012

کمربند مشکی خود در ورزش تکواندو را به دست آورد. او همچنین در کلاس های بوکسینگ موآی ثای شرکت کرده است. این بازیگر جوان و زیبا از زمانی که یک نوزاد بود، شروع کرد به انجام مادلینگ تبلیغاتی. کرنان شیپکا یک خواهر دارد. از سن پنج سالگی شیپکا در کلاس های رقص شرکت می کرد. کرنان شیپکا در سال 2010 در سینمایی گربه ها و سگ ها: انتقام کیتی گلور به کارگردانی برد پیتون بازی کرد.

کرنان شیپکا

کرنان شیپکا

در سال 2013 در سینمایی دختران خیلی خوب و در نقش النور بازی کرد. این فیلم یک درام آمریکایی است که به کارگردانی نوامی فونر ساخته شده است. در سال 2015 کرنان شیپکا در اثر فانتزی یک و دو به کارگردانی اندرو پالرمو بازی کرد. همچنین در سال 2015 کرنان در اثر “زمانی که مارنی آنجا بود” به ایفای نقش پرداخت. کرنان در لغت به معنای پسر ارباب می باشد. این بازیگر با استعداد از تبار مخلوط چک، آلمانی، انگلیسی، اسکاتلندی، فرانسوی، ایرلندی و ایتالیایی می باشد زیرا پدر و مادر او هم وضعیت مشابهی داشتند و هر یک از تبارهای چندگانه بودند.

شیپکا یکی از جوان ترین افرادی بود

که در استودیو بین بازیگری مورد مصاحبه واقع شده است. او عنوان کرده است که نحوه ی لباس پوشیدنش مدام در حال تغییر کردن است زیرا همیشه از روندهای مُد پیروی می کند. همچنین گفته است که گرچه از پنج سالگی پیانو می نوازد اما هیچ وقت درباره ی موسیقی جدی نبوده است. کرنان شیپکا بسیار به تئاتر علاقه مند است.

از گفته های اوست: من این شانس را داشته ام که یک کودک معمولی باشم. من عاشق سازماندهی وسایل هستم، بنابراین لباس هایم را طبق فصل به دو دسته تقسیم کرده ام. اگر کمد لباس هایم به هم ریخته باشد برآشفته می شوم و خیلی روی این موضوع حساس ام. در این شرایط نمی توانم چیزی را که می خوام پیدا کنم! من فعالیت های زیادی دارم و با دوستانم اوقاتی را سپری می کنم. من برخی از لباس هایم را خودم طراحی می کنم. همیشه دوست دارم شب ها کتاب بخوانم زیرا این کار سبب خستگی من می شود.