پل وزلی

پل وزلی بازیگر، تهیه کننده و کارگردان هالیوود است. پل وزلی پس از بازی در سریال خاطرات یک خون آشام و در نقش خون آشام استفن سالواتوره به شهرت و محبوبیت جهانی دست پیدا کرد. با این حال، آثار دیگری هم وجود دارند که این بازیگر سی وهفت ساله در آن ها بازی کرده است و مخاطبان آن ها را تماشا کرده اند.

پل وزلی در روز بیست و سوم جولای 1982 و در خانواده ای از مهاجران لهستانی، در آمریکا متولد شد.

در زمان تولد او را Pawel Tomasz Wasilewski نام نهادند. وزلی سه خواهر دارد. مانیکا که از او بزرگ تر است و لی و جولیا که از او کوچک تر می باشند. این بازیگر به طور روان به زبان لهستانی صحبت می کند زیرا تا سن شانزده سالگی هر سال چهار ماه را در لهستان سپری کرده است.

از زمان کودکی، پسر جوان سبک زندگی شلوغ و فعالی داشت. او در دوران دبیرستان در فعالیت های جانبی شرکت می کرد و ورزش هاکی را دنبال می نمود. او به هنرهای تئاتری علاقه مند بود. پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان پل وزلی به دانشکده رفت اما تنها پس از یک ترم آن را رها و ترک تحصیل کرد تا بتواند حرفه ی بازیگری را بهتر و بیش تر دنبال کند.

پل وزلی

پل وزلی بازیگر

در سال 2005، بازیگر آتیه دار نام خود را تغییر داد زیرا تلفظ آن برای آمریکایی ها دشوار بود. البته او برای این کار از خویشان و بستگان خود کسب اجازه کرد. البته این نکته مهم است که پل وزلی پیش از تغییر نام خود، در تعدادی اثر بازی کرده بود.

در مورد زندگی شخصی وزلی

بدانید که او معمولا تنها با بازیگرها وارد رابطه می شود. از سال 2004، مرد جوان با همکارش مارنت پترسون دوست شد و این رابطه به مدت چهار سال ادامه داشت. در خلال یک فیلم بود که در سال 2008 پل وزلی با مدل و بازیگری به نام تاری دویتو آشنا شد. این دختر قلب او را به دست آورد و این دو عاشق در مراسمی خصوصی در سال 2011 با هم ازدواج کردند.

آن ها این فرصت را داشتند که بتوانند در کنار هم در فصل هایی چند از اثر خاطرات خون آشام بازی کنند. اما در سال 2013 این ازدواج به پایان رسید و آن ها از هم جدا شدند.

دو ماه بعد از این اتفاق آقای وزلی شروع کرد به بیرون رفتن با بازیگری به نام فیبی تانکین. از آثار پل وزلی عبارت اند از: 24، مورد سرد، خاطرات یک خون آشام، کوسه، اوروود، ابر 9، افتاده، پیش از آن که ناپدید شوم و زیر آبی و اورجینالز.