لیام همزورث متولد سیزدهم ژانویه 1990 در ملبورن استرالیا، بازیگر هالیوود است. همزورث برای بازی در سریال محبوب همسایه ها و اثر شاهزاده فیل شهرت به دست آورد. لیام دو برادر بزرگ تر به نام های کریس و لوک دارد که هر دو بازیگر شده اند.

این سه برادر شباهت هایی هم به هم دارند. هر سه قدبلند هستند، هیکل ورزشکاری داشته و چهره های فراخ با موهای روشن دارند. به طور همزمان، آن ها به اندازه ای متفاوت هستند که نقش های مختلفی را بپذیرند و در حیطه ی هنری هم مداخله نکنند!

کریس همزورث برای ایفای نقش خدای اسکاندیناویایی در اثر Thor توانست شهرت زیادی به دست آورد. لوک همزورث در سری محبوب وست ورلد بازی کرد. پدر و مادر این خانواده به هیچ عنوان در زمینه ی بازیگری فعالیتی نداشتند. مادر آنها یک معلم انگلیسی و پدرشان کریگ همزورث یک مشاور خدمات اجتماعی بود. این خانواده همچنین در حوزه ی حمایت از کودکان فعالیت داشتند.

لیام همزورث

لیام همزورث

زمانی که لیام هشت ساله شد، خانواده ی او به یک جزیره ی کوچک در استرالیا به نام فیلیپ نقل مکان کردند. در آن جزیره لیام همزورث مدرسه را تمام کرد و به بازیگری علاقه مند شد. زمانی که همزورث هنوز دانش آموز بود، برای تست های بازیگری ثبت نام می کرد و اندک اندک فعالیت های هنری اش را آغاز کرد. پس از فارغ التحصیلی از مدرسه، لیام به همراه کریس به ایالات متحده نقل مکان کردند.

آن ها بر این باور بودند

که در کشور جدید با سرعت بیش تر و خیلی راحت تر می توانستند حرفه ی بازیگری را دنبال کنند. تا زمانی که هر دوی آن ها بتوانند از نظر مالی خود را تامین کنند، مشاورشان آقای ویلیام وارد، همه ی هزینه های آن ها را می پرداخت. آقای وارد خیلی به این دو برادر ایمان داشت و می دانست که هر دوی آن ها بازیگران خوبی خواهند شد.همین اتفاق هم افتاد و لیام همزورث توانست در آثاری مانند فیلم های رو به رو بازی کند و مشهور شود: مثلث در سال 2009، آخرین آهنگ به سال 2010، عشق و افتخار به سال 2013، پارانویا به سال 2013، دوئل به سال 2016 و آیا رمانتیک نیست؟ به سال 2019.

لیام همزورث در سال 2018 با مایلی سایرس ازدواج کرده است. او 191 سانتی متر قد دارد. لیام تا کنون نامزدی های زیادی برای دریافت جایزه در بازیگری به دست آورده است و برخی از آنها را برنده شده است.