فردی هایمور

فردی هایمور زاده ی روز نهم جون 1992 بازیگر انگلیسی است. اگر از همراهان سایت پانیذ باشید، احتمالا نقد فیلم چارلی و کارخانه ی شکلات سازی ساخته ی تیم برتون را خوانده اید. هایمور بازیگر نقش چارلی باکت در آن اثر خاطره انگیز است. پسری مصمم و خانواده دوست. پسری که ارزش ها و استانداردهای خود را دارد و در سن پایین بلد است به آن ها پایبند بماند.

فردی هایمور در سال 1999 و زمانی که تنها هفت سال داشت، حرفه ی بازیگری را آغاز کرد. در سال 2005 و در حالی که تنها دوازده سال داشت، رزومه ی تاثیرگذاری برای خود داشت! در سن هفت سالگی اولین اثر خود یعنی زنانی که حرف های بد می زنند را بازی کرد و نقش مقابل هلنا بانم کارتر بازیگر باسابقه را بر عهده گرفت. هلنا بانم کارتر بازیگری انگلیسی است که زاده 1966 است و مقاله ای درباره ی او در سایت پانیذ و در قسمت مقاله های آموزشی نگاشته شده است. از آن زمان به بعد بازیگر جوان با چشمان درشت قهوه ای و گوش هایی که به طرز تحسین برانگیزی بزرگ بودند(!) به چهره ای آشنا برای مخاطبان انگلیسی تبدیل شد. آن ها عادت کرده بودند پسرک را در نقش های کوچک سینما و تلویزیون ببینند.

فردی هایمور

فردی هایمور

تنها در سال 2004 فردی هایمور در سه اثر سینمایی به ایفای نقش پرداخت

اما تنها بازی در اثر در ست و جوی ناکجا آباد در همان سال بود که محبوبیت و شهرت جهانی را برای فردی جوان ایجاد کرد. در جست و جوی ناکجا آباد اثری فانتزی و زیباست که نقد کوتاهی درباره ی آن در این سایت نوشته شده است. و شما می توانید آن را بخوانید. در این اثر جانی دپ هم هنرنمایی می کند. طبیعتا بازی در مقابل چنین غول های بزرگی نه تنها از افتخارات فردی هایمور محسوب می شود، بلکه در هموار شدن مسیر موفقیت برای او بسیار حائز اهمیت بوده است.

هایمور تاکنون جوایزی را برای بازی های خوب خود در آثاری مانند در جست وجوی ناکجا آباد و چارلی و کارخانه ی شکلات سازی به دست آورده است. پدر فردی یعنی ادوارد هایمور بازیگر بود و مادرش هم در زمینه ی استعدادیابی سینما فعالیت داشت. به دلیل داشتن یک خانواده که دستی به سینما داشتند به نظر نمی رسد فردی آموزش های خاصی در این زمینه دیده باشد! او در یک مدرسه ی معمولی در شمال لندن درس خوانده است. فردی هایمور در لس آنجلس کار می کند و خیلی زود به خانه اش در لندن برمی گردد!