جو الوین با نام کامل جوزف متیو الوین زاده ی بیست و یکم فوریه 1991، بازیگر بیست و هشت ساله ی انگلیسی است که در لندن به دنیا آمد. او 185 سانتی متر قد دارد. باید گفته شود که پیش از سال 2016 که جو الوین به طور رسمی حرفه ی بازیگری را آغاز کرد، اطلاعات اندکی درباره ی او در دسترس بود. با این حال، پیش رفت او در این زمینه بسیار سریع و شگفت آور بوده است.

در واقع جو الوین، به طور ناگهانی به یکی از حرفه ای های این عرصه تبدیل شد! مادر جو مشاور سلامت روان بود و پدرش مستند می ساخت. الوین دو برادر کوچک تر به اسامی پاتریک و توماس دارد. جو تحصیلات خود را در “City of London School”  آغاز کرد که یک موسسه ی آموزشی مستقل برای پسران بود. این موسسه در قلب لندن واقع شده است و مکانی عالی برای هر پسر جوانی است که می خواهد به معنای واقعی مانند یک جنتلمن  اصیل انگلیسی پرورش بیابد!

در سال های کودکی

الوین به عنوان بچه ای ساکت و مغرور شناخته می شد. اما در خلال همه ی آن سال ها، جو در اعماق قلب خود خواستار بازیگر شدن بود و حتی خود را برای رویداد بزرگ آماده می کرد. در سال آخر دبیرستان جو الوین در تئاتر ملی جوانان ثبت نام کرد، جایی که سایر افراد مشهور هم دوره دیده بودند، مانند: دانیل کریگ، کالین فرث و روزاموند پایک.

جو الوین

جو الوین

الوین در دانشگاه بریستول ثبت نام کرد تا در رشته ی ادبیات انگلیسی و درام به تحصیل بپردازد. او به طور هم زمان فعالیت های خود را روی صحنه ی تئاتر ادامه می داد. او در تعدادی از تولیدات آماتور در ادینبورگ بازی کرد و در ادامه مسیر برای پیش رفت او هموار شد. با در نظر گرفتن همه ی جوانب، می توان جو الوین را به عنوان جوانی آماده در نظر گرفت که نه تنها می تواند در حوزه ی تئاتر موفق باشد، بلکه می تواند مراحل موفقیت در سینما را هم در نوردد.

اطلاعات اندکی درباره ی رابطه ی عاطفی الوین با خواننده تیلر سوئیفت در دسترس است اما گفته می شود این رابطه وجود داشته و هنوز هم وجود دارد. این خواننده روابط قبلی خود را کاملا علنی می کرد اما درباره ی جو بسیار محتاطانه عمل می کند که این می تواند نشان دهنده ی جدی بودن این رابطه باشد. از آثار جو الوین در سینماست: فینال عملیات محصول 2018، دلخواه محصول 2018، پسر حذف شده محصول 2018 و حس پایان محصول 2017.