تام کروز

تام کروز متولد سوم جولای 1962 بازیگر آمریکایی است. شاید فیلم هایی مانند چشمان کاملا بسته و متولد چهارم جولای را دیده باشید. در آن صورت با بازی فوق العاده و منحصر به فرد تام کروز آشنایی دارید.

کودکی دشوار تام کروز

کروز در یک خانواده ی بزرگ به دنیا آمد. خانواده ی آن ها چهار فرزند داشت. تام تنها پسر و فرزند سوم خانواده بود. پدرش مهندسی بود که خیلی در کارش موفق نبود. خانواده معمولا از شهری به شهر دیگر جابه جا می شد. مادر تام بازیگر بود. زمانی که پسر دوازده ساله شد، پدرش خانه را ترک کرد. بعد از آن زندگی کردن حتی سخت تر هم شده بود.

بچه ها مجبور بودند در اوقات فراغت کنند تا شاید کمکی به مادرشان کرده باشند. تام کروز در دوران مدرسه اوقات خوبی نداشت. او به اختلال دیسلکسیا مبتلا بود. مادر خانواده این مشکل را داشت و به همین دلیل همه ی بچه ها هم مبتلا شده بودند. تام دانش آموز خوبی نبود. اول از همه او را عضو گروه خاصی کردند اما با تلاش بیشتر تام توانست به کلاس عادی برگردد.

تام کروز

تام کروز

 تام کروز با انتخاب هنرپیشگی توانست به روزهای سخت خود پایان دهد و به عنوان یک ستاره در فیلم ها بدرخشد. او چند بار ازدواج کرد. اولین همسرش میمی راجرز بود. آنها در سال 1987 ازدواج کردند و به مدت سه سال با هم زندگی کردند. با این ملت فکر می کردند این دو ازدواج شادی دارند اما در پایان آن ها از هم جدا شدند چون کروز تمایلی نداشت به لس آنجلس نقل مکان کند. هیچ فرزندی در این ازدواج به وجود نیامد.

 در سال 1990 او با همسر دومش یعنی نیکول کیدمن ملاقات کرد. در همان سال آن ها با هم ازدواج کردند. ازدواج کروز و کیدمن یکی از بهترین و محکم ترین ازدواج های هالیوود به حساب می آمد. آن ها یازده سال در کنار هم ماندند و دو کودک را به فرزندی پذیرفتند. در سال 1999 آن ها در فیلم چشمان کاملا بسته ی استلی کوبریک بازی کردند و در نقش زن و شوهری ظاهر شدند که نمی توانستند مشکلات خود را حل کنند. دو سال بعد آن ها به زندگی مشترک شان پایان دادند. کیدمن برای این جدایی 10 میلیون دلار از کروز گرفت!

در سال 2001 رابطه ی تام کروز و پنه لوپه کروز شروع شد. آن ها با هم در فیلم آسمان وانیلی بازی کرده بودند. اما این دوستی هم پایان یافت و در سال 2006 تام کروز با کیتی هولمز ازدواج کرد. از فیلم های سینمایی تام افسانه ای می توان به مرد بارانی (در کنار داستین هافمن)، افسانه و عشق بی پایان اشاره کرد.