الکساندرا دداریو با نام کامل الکساندرا آنا دداریو متولد شانزدهم مارس 1986 بازیگر هالیوود با 173 سانتی متر قد است. او در نیویورک به دنیا آمده است. الکساندرا دداریو پس از انتشار سری فیلم هایی درباره ی پرسی جکسون به شهرت رسید. همچنین سری کارآگاه واقعی در به شهرت رسیدن او موثر بود.

الکساندرا دداریو در خانواده ای از وکلا دیده به جهان گشود.

مادرش کریستینا به عنوان وکیل مشغول به کار بود و پدرش ریچارد به عنوان بازپرس کار می کرد و رئیس اداره ی پلیس واحد ضدتروریسم بود. آن ها دو فرزند دیگر هم داشتند. خواهری به نام کاترین دداریو و برادری به نام متیو دداریو. متیو نیز بازیگر است و در تلویزیون و در آثاری مانند شکار سایه ها ظاهر شده است.

در ابتدا الکساندرا به مدرسه ای معمولی می رفت اما در سن شانزده سالگی به مدرسه ای رفت تا بتواند تئاتر بازی کند. پس از سپری شدن آن دوران، دختر جوان به دانشکده مریمونت منهتن رفت تا تحصیل بازیگری کند. دداریو از حدود سن یازده سالگی به بازیگر شدن فکر می کرد. اما او در سن شانزده سالگی توانست برای اولین بار در تلویزیون دیده شود و در اثر همه ی فرزندان من بازی کند. در آن هنگام الکساندرا در نقش لوری لوئیس ظاهر شده بود، یعنی نوجوانی قربانی.

الکساندرا دداریو

الکساندرا دداریو

بعد از آن، وقفه ی طولانی مدتی در کار بازیگری او پیش آمد

زیرا مشغول درس خواندن شده بود. در ادامه، بازیگر خوش ذوق در سری های محبوب تلویزیونی قانون و مراتب، زندگی روی مریخ و سوپرانوها ظاهر شد. در سال 2009 بود که الکساندرا دداریو یک جهش بزرگ در کارنامه ی هنری خود داشت. یعنی زمانی که توانست در اثر یقه سفید و در برابر بازیگر مت بومر بازی کند و در نقش کیت مورو، زن مورد علاقه ی او ظاهر شود.

با این که این نقش محبوبیت زیادی را برای الکساندرا به ارمغان نیاورد اما موجب شد که او بتواند نظر کارگردانان را به خود جلب کند و آن ها پیشنهاد بازی در فیلم پرسی جکسون را به او بدهند تا در نقش آنابث چیس، دختر الهه آتنا بازی کند. برای این نقش دداریو نامزد دریافت جایزه شد. و در ادامه در کل دنیا مشهور شد. رابطه ی الکساندرا دداریو با همبازی اش در حماسه ی پرسی جکسون یعنی لوگن لرمان شایعات فراوانی را برای او به همراه داشت. این روزها گفته می شود که این بازیگر با زک افران وارد رابطه شده است که مقاله ای درباره ی او در این سایت نوشته شده است.