آموزش بازیگری

اگر از علاقه­ مندان هنر بازیگری باشید، حتما تا حالا با خود فکر کرده ­اید که چطور می­شود بازیگر شد؟ از کجا باید شروع کرد و چطور باید به این دنیا قدم گذاشت؟ شاید شنیده باشید که تعدادی از سوپر استارها و بازیگران مطرح سینما طی اتفاقی، از سوی کارگردان یا تهیه کننده کشف شده ­اند. اما نمی­توان به امید این اتفاق دست روی دست گذاشت و منتظر باشید شانس و اقبال در خانه­ تان را بکوبد و شما را کشف کند. خیلی دیگر از بازیگران حرفه­ ای به این سادگی بازیگر نشده ­اند و مسیر سخت و طولانی آموزش بازیگری را طی کرده ­اند.

شروع آموزش بازیگری

شروع بازیگری کار آسانی نیست. چرا که فضای کار بازیگری، فضای شلوغ و پررقابتی شده است. حتی برای به دست آوردن یک نقش کوتاه هم رقابت شدیدی وجود دارد. شاید فکر کنید با خواندن کتاب، تماشای ویدئو و دوره­ های آنلاین بازیگری، می­توانید بازیگر شوید. اما در شرایط پر ازدحام این روزهای بازیگری این مسیر اصلا کافی نیست و نهایتا بتوانید یک دید کلی و آشنایی مقدماتی با حرفه بازیگری پیدا کنید. بهترین راه شرکت در کلاس ­های بازیگری در آموزشگاه ­های معتبر است.

 هرسال تعداد زیادی بازیگر از دانشگاه ­ها و آموزشگاه ­های بازیگری فارغ التحصیل می‌­شوند. با این وجود، امروزه حتی یک بازیگر مبتدی برای شروع بازیگری، باید کمی بیشتر از مبتدی باشد و کمی تجربه داشته باشد. همین موضوع نشان می دهد که آموزش بازیگری تا چه اندازه پر اهمیت است و به هیچ وجه  بدون آموزش دیدن نمی ­توان به دنیای بازیگری وارد شد.

مزیت ­های کلاس بازیگری

  • ·       بازیگری هم هنر است هم علم و هم سرشار از تکنیک ­های مختلف. بازیگری یک تخصص است که باید زیر نظر متخصصان با تجربه آن را فرا گرفت. از مزیت های یک کلاس آموزشی خوب این است که امکان آشنایی با افراد متخصص و مطرح این حرفه به خوبی فراهم می­شود.
  • ·       بازیگری نیاز به تجربه مداوم دارد. یکی دیگر از مزیت­ های کلاس بازیگری این است که هنرجویان دائما در هر حال تمرین و تجربه چالش ­های مختلف هستند.
  • ·      تشکیل گروه­ های هم هدف کوچک. شما با سایر هنرجویان بازیگری که یک علاقه مشترک دارید در یکجا جمع شده اید. در نتیجه شما به یک جامعه کوچک متصل خواهید شد که می توانید پس از اتمام دوره به کارهای گروهی مانند اجرای تئاتر و ساخت فیلم­های کوتاه بپردازید.                                                        
  • ·        فضای تعاملی و فرصت محک زدن خود. قرارگیری شما در فضای تعاملی یک کلاس بازیگری باعث می شود در طول دوره تمام توان و استعداد خود را در بوته آزمایش گذاشته و خود را محک بزنید که تا چه حد می ­توانید در این حوزه موفق شوید.
  • ·        آشنایی با فضای فیلمسازی، کار تیمی، اجرای تئاتر و انواع تست­ های بازیگری.
شرکت در کلاس بازیگری

شرکت در کلاس بازیگری

بهترین آموزشگاه بازیگری

بعضی از اساتید و آموزشگاه­ های بازیگری به کلاس­های خود صرفا به چشم یک منبع درآمد نگاه می­ کنند و برای موفقیت و پیشرفت هنرجویان خود برنامه ­ای ندارند. استاد و آموزشگاهی که به جای تلاش برای آموزش هر چه بیشتر هنرجوهای خود، به آن­ها وعده­ های غیرعملی مانند تبدیل کردن به سوپر استار و معرفی  بلافاصله آن­ها به کارگردانان مطرح سینما می­ دهد استاد دلسوز و مطمئنی نمی ­تواند باشد.

یک استاد و آموزشگاه خوب تمام تلاشش را می­کند تا جنبه­ های مختلف استعداد شما را کشف کند و به شما این مهارت و توانایی را بدهد که با تمام وجود آن را شکوفا کنید. هدف اصلی یک استاد و آموزشگاه خوب، پرورش توانمندی ها و مهارت­  های هنرجویانش است. برای تشخیص چنین آموزشگاهی می­توانید به خروجی کلاس­ها که هنرجویان موفق و ستاره­ های آموزشگاه هستند توجه کنید.

جمع بندی

در این نوشتار سعی کردیم مختصری از نقشه راه شما برای قدم گذاشتن در مسیر بازیگری و برداشتن گام­ های ابتدایی آن را ترسیم کنیم. در مورد فضای پررقابت دنیای بازیگری نوشتیم و گفتیم بدون کسب دانش و استفاده از اساتید با تجربه نمی ­توان به موفقیت در حرفه­ ای که مجموعه ای از هنر و علم و تکنیک است خوشبین بود. شرکت در کلاس ­های آموزشی و آموزشگاه­ های بازیگری معتبر را به عنوان یک قدم بزرگ و مطمئن برای گام نهادن در این مسیر پیچیده و جذاب توصیه کردیم. شما با مزیت­ های کلاس­ های بازیگری آشنا شدید و دانستید یک آموزشگاه و استاد خوب چه ویژگی مهمی باید داشته باشد. حال شما بگویید از یک آموزشگاه بازیگری خوب چه انتظاری دارید؟ آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان پانیذ همواره آماده شنیدن دیدگاه ­ها و نقطه نظرات شما عزیزان علاقه ­مند به آموزش بازیگری می ­باشد.