کاهش استرس در بازیگری

کاهش استرس یکی از مشکلات رایجی است که بیشتر مردم در جهان در پی حل آن هستند. معمولا با احساس ترس و دلهره و نگرانی همراه است. هرچند که ترس و اضطراب با هم خیلی فرق دارند، ولی در بیشتر موارد نمی‌توانیم تفاوت آن را درک کنیم. بااین‌حال، گاهی اوقات اضطراب و اعصاب در رفتار ما هم اثر می‌گذارد، خوب است که یاد بگیریم چگونه آن را کنترل کنیم.

اگر خود یا کودک شما در تلاش برای کاهش استرس خود هستید، چند راهکار برای شما بیان می‌کنیم تا به موفقیت برسید. چرا که اضطراب بر عملکرد شما در کارها اثر می‌گذارد و ممکن است باعث پشیمانی هم شود. حتی باتجربه‌ترین افراد هم هنوز گاهی احساس استرس و نگرانی می‌کنند. داشتن احساس نگرانی و کمی ترس قبل از مصاحبه یا انجام کاری برای اولین‌بار یک احساس عادی است. ضربان قلب شما ممکن است بالا برود و کمی احساس گرما و عرق در بدن کنید.

روش های کاهش استرس

یکی از راه‌کارهای کنترل و کاهش استرس، آماده‌سازی است که به شما کمک می‌کند در طول روز احساس بهتری داشته باشید. به نکاتی که در این مقاله اشاره می‌کنیم، دقت کنید تا یاد بگیرید، اعصاب خود را چگونه کنترل کنید. شما باید مطمئن شوید که هرآنچه را که از شما خواسته شده است را درست فهمیده‌اید. ابزار و وسایل کار را همیشه همراه خود دارید. از روز قبل که ذهن شما راحت و آماده است وسایل خود را آماده کرده و در کیف مخصوص بگذارید. صبح قبل از حرکت به محل کار و قرار دوباره چک کرده و مطمئن شوید.

اگر قرار است سفری بروید سعی کنید برای خود برنامه‌ریزی کنید. اگر نمی‌خواهید در موقعیتی قرار بگیرید که ممکن است دیر به سر قرار برسید، برای احتمال تأخیر خود زمانی را در نظر بگیرید. این هم به اعصاب شما و هم به کاهش استرس شما کمک می‌کند. اگر برای مصاحبه قرار دارید، به سؤالاتی که فکر می‌کنید مصاحبه کنندگان از شما خواهند پرسید فکر کرده و پاسخ‌هایی برای خود آماده داشته باشید.

از تجربه قبلی خود استفاده کنید

اگر برای تست بازیگری و مصاحبه دعوت شدید، سعی کنید لباس مناسب بپوشید. چیزی به تن کنید که هم احساس راحتی به شما بدهد و هم کاربردی باشد. به یاد داشته باشید که اعصاب و استرس باعث ایجاد گرما در بدن شما می‌شود و شاید لازم باشد که برای مدتی با جمعی دور هم بنشینید. پس لباس مناسب به شما اعتمادبه‌نفس می‌دهد.

کاهش استرس در طول مصاحبه

از قبل  وضعیت آب‌وهوا را  بررسی کنید، تا اتفاق غیرمنتظره مثل باد و باران شدید، باعث نشود شما نتوانید به‌موقع و سر وقت برای قرار حاضر شوید. در آن روز شما کافئین مصرف نکنید، چرا که باعث می‌شود ضربان قلب شما بالا برود و به‌خاطر استرس و اعصاب، قلب شما سریع‌تر از قبل بزند. برای آرامش بیشتر و تمرکز سعی کنید قبل از مصاحبه از خوردن هرگونه چای و قهوه خودداری کنید.

چطور در اتاق انتظار آرام باشیم

برای اینکه اضطراب و اعصاب خود را تا حدی کنترل کنید، به موسیقی دلخواه خود گوش دهید و می‌توانید  هرازگاهی نفس عمیق و طولانی بکشید. فکر و ذهن خود را از جایی که هستید دور کنید و با شخصی در مورد مطلب متفاوتی گفتگو کنید. ذهن خود را تمرین دهید. برای اینکه بیشتر بدانید چطور ذهن خود را تمرین دهید برای شما یک مثال آورده‌ایم. در اتاق انتظار به دنبال اشیا و چیزهایی باشید که به رنگ آبی هستند و روی آن‌ها تمرکز کنید. با این کار ذهن شما مشغول می‌شود و اعصاب شما آرام و از مصاجبه دور می‌شود.

چطور در طول مصاحبه اعصاب خود را کنترل کنیم؟

زبان بدن شما بر ذهن شما اثر می‌گذارد. سعی کنید چند نفس عمیق بکشید. قفسه سینه خود را بیرون دهید. بازوها را باز و بسته کنید. این کار به  شما اعتمادبه‌نفس می‌دهد. به سؤالات مصاحبه‌کننده خوب گوش کنید. اگر متوجه نشدید نگران نباشید. از او بخواهید که دوباره برای شما تکرار کنند. قبل از اینکه شروع به صحبت کنید، کمی فکر کنید و سریع و با شتاب جواب ندهید. قبل از هر جواب نفس عمیق کشیده و شروع به پاسخ‌دادن کنید.

آموزشگاه پانیذ

به یاد داشته باشید که همان‌طور که آن‌ها با شما مصاحبه می‌کنند، انگار شما هم با آن‌ها مصاحبه می‌کنید. این را بدانید که مصاحبه‌کننده، می‌خواهد که شما بهترین باشید. امیدواریم با این مقاله به شما در کنترل اضطراب و کاهش استرس کمکی کرده باشیم. اگر به دنبال آموزشگاهی برای بازیگری و تمرین مصاحبه هستید، ما به  شما آموزشگاه پانیذ را پیشنهاد می‌کنیم. می توانید از طریق وب‌سایت با کارشناسان در پانیذ تماس بگیرید.