شروع بازیگری

احتمالاً از خود پرسیده‌اید که چگونه این کار را انجام دهید، و از چه سنی برای شروع بازیگری نیاز به تمرین دارید. چه زمانی می‌توانید در آموزشگاه بازیگری ثبت‌نام کنید. خوشبختانه ما در این مقاله تمام سؤالات داغ شما در مورد اینکه چه سنی برای شروع بازیگری بهتر است و آیا سن در بازیگری اهمیت دارد، پاسخ می‌دهیم.

حتماً متوجه شده‌اید که برخی از بازیگران از سنین جوانی به شهرت رسیدند، مانند لئوناردو دی کاپریو، رابرت داونی جونیور، رایان رینولدز، ناتالی پورتمن، کایرا نایتلی یا برایس دالاس هاوارد. این می‌تواند شما را به این فکر بیندازد که بازیگری، کاری است که از کودکی برای موفقیت باید انجام دهید، اما این تمام حقیقت نیست! بازیگران بسیار موفق زیادی وجود دارند که بعداً در زندگی به شهرت رسیدند و از آن زمان تاکنون زندگی فوق‌العاده‌ای داشته‌اند.

به‌عنوان‌مثال، هریسون فورد در سن 33 سالگی برای بازی در جنگ ستارگان انتخاب شد. او قبلاً به‌عنوان نجار کار می‌کرد. به روشی مشابه، ستاره هالیوود – ساموئل ال جکسون – به‌عنوان مددکار اجتماعی کار می‌کرد و تنها پس از بازی در فیلم داستان عامه‌پسند در سن 45 سالگی به شهرت رسید.

هریسون فورد

این نشان می دهد که اگر چه شروع حرفه بازیگری در سریع ترین زمان ممکن می تواند مفید باشد، اما به این معنا نیست که پس از رسیدن به سن خاصی مجبور به تسلیم شدن رویای خود شوید. پس، چه سنی برای شروع بازیگری بهتر است؟

چه سنی برای شروع بازیگری بهتر است؟

در حالی که بسیاری از بازیگران موفق بعداً در بزرگ‌ترین نقش‌های خود انتخاب شدند، شما ممکن است نخواهید فرصت را از دست بدهید و سعی می‌کنید بفهمید، بهترین زمان برای شروع بازیگری چه زمانی است. حقیقت این است که سن مناسبی برای شروع بازیگری وجود ندارد. اگر این شغلی است که می‌خواهید دنبال کنید، هر زمان که توانایی داشتید، می‌توانید شروع کنید.

تا زمانی که متعهد، پرشور و آماده انجام کار و تلاش هستید، بهترین سن برای شروع بازیگری همین‌الان است. بازیگر شدن کار ساده‌ای نیست و یک‌شبه ستاره نخواهید شد. به همین دلیل است که بسیاری از جوانان و بازیگران، از کودکی مشهور می‌شوند. این واقعاً به ساختن یک کارنامه و حرفه بازیگری در طول زمان بستگی دارد. این چیزی است که می‌تواند به شما کمک کند تا توسط کارگردانان به‌عنوان یک بازیگر دیده شوید یا نام خود را به نمایش بگذارید. درهرصورت، همیشه صادق نخواهد بود. ممکن است متوجه شوید که برای یک نقش مناسب هستید و یک کارگردان ممکن است شما را انتخاب کند زیرا می‌توانید نقش را در جهت دیگری ببرید.

مزایای شروع بازیگری از کودکی

شروع بازیگری در سنین پایین مزایایی دارد. چرا که می‌توانید سال‌ها برای آن تلاش کنید و زمان و تلاش زیادی را برای رسیدن به اهداف خود اختصاص دهید. اما کار به‌عنوان یک بازیگر جوان نیز می‌تواند، بسیار دشوار باشد. ممکن است حفظ شخصیت خود در بین نقش‌ها و تست‌ها برایتان سخت باشد، و ممکن است این‌طور زندگی‌کردن از نظر مالی، مقرون‌به‌صرفه نباشد.

از سوی دیگر، شروع به بازیگری در مراحل بعدی زندگی ممکن است به نظر برسد که چیزی را ازدست‌داده‌اید یا پیشرفت خود را به تعویق انداخته‌اید، اما نکات مثبت این است که تجربه زندگی برای نقش‌آفرینی همراه با اعتمادبه‌نفس دارید و به‌احتمال زیاد از نظر مالی ثبات بیشتری خواهید داشت تا شغل رؤیایی خود را دنبال کنید. ما استدلال می‌کنیم که بهترین سن برای شروع یک حرفه بازیگری زمانی است که شما آماده باشید که کار سخت و فداکاری کنید!

آیا سن در بازیگری مهم است؟

خیر، سن در بازیگری مهم نیست. برخی از بزرگ‌ترین بازیگران زمان ماقبل از رسیدن به اولین نقش موفقیت‌آمیز خود در مسیرهای شغلی دیگری کار می‌کردند و برخی از بازیگران حتی قصد بازیگری نداشتند و قبلاً در زمینه‌های دیگر حرفه‌ای موفق داشتند. اگر می‌خواهید بازیگر شوید، باید به‌خاطر داشته باشید که باید تلاش و تمرین کنید.

بله، برخی از افراد به‌اندازه کافی خوش شانس هستند که مورد بررسی قرار می گیرند. یا ممکن است نقش مناسب را به راحتی پیدا کنند، اما برخی دیگر باید قبل از تبدیل شدن به یک بازیگر، سال ها فداکاری، تلاش و اشتیاق به خرج دهند. اگر کاری است که می‌خواهید انجام دهید، مهم نیست در چه سنی هستید، می توانید آن را انجام دهید.

شرکت در کلاس‌های بازیگری

درصورتی‌که نیاز به کسب اطلاعات درباره چگونگی ثبت‌نام در کلاس‌های حرفه‌ای و شروع بازیگری دارید، می‌توانید از طریق وب‌سایت با آموزشگاه پانیذ تماس بگیرید.