تمرین بازیگری در خانه

همان‌طور که می‌دانید یا تجربه کرده‌اید، بازیگری حرفه‌ای را باید در آموزشگاه و مؤسسه مخصوص خود آموزش ببینید. البته چند سالی است که با وجود کرونا بیشتر آموزش‌ها مجازی شده است. اگر شما هم با وجود این ویروس و مشکلات دیگر مجبور هستید در خانه به یادگیری بازیگری بپردازید، باید تکنیک‌های آموزش در خانه را یاد بگیرید. البته تمرین بازیگری در خانه هم، مزایا و معایبی دارد که به طور مختصر برای شما بیان می‌کنیم.

راه های تمرین بازیگری در خانه

راه‌های زیادی برای تمرین در خانه وجود دارد. شما می‌توانید توسط یک گروه یا تیم یا به‌صورت شخصی بازیگری را تمرین کنید. از تجربیات دیگران استفاده می‌کنید و بعد شما هم به اشتراک می‌گذارید. اگر می‌خواهید افراد دیگری را درگیر کار خود نکنید، باید بدانید که چه‌کارهایی را نیاز است، یاد بگیرید.

فیلم تماشا کنید و خلاقیت خود را تمرین دهید

برای تمرین بازیگری در خانه، شما باید به همه جنبه‌های بازیگری از جمله جسم و ذهن، حرکت و بیان توجه کنید. پرورش فیزیک بدن برای یک بازیگر امری ضروری است. بازیگر می‌تواند با یوگا یا هنرهای رزمی از راه دور و مجازی اندام خود را روی فرم نگه دارد.

اما در مورد عضلات خلاق ذهن چه کاری می‌توانید بکنید؟ شما هر روز باید زمانی را برای پرورش خلاقیت خود اختصاص دهید. یک فیلم تماشا کنید، برای خود در خانه، جشنواره فیلم‌های بازیگران معروف با کارگردان‌های موردعلاقه برگزار کنید.

موسیقی گوش کنید

شما می‌توانید به موسیقی جاز یا آلبوم راک موردعلاقه خود گوش کنید. نقاشی کنید و در آخر اگر دلتان خواست آن را نابود کنید. شما باید ذهن خود را آزاد کنید، از اتفاقات روزانه الهام بگیرید، تا عضلات ذهن شما قوی و آماده بماند. ممکن است شما با نویسنده معروف جولیا کامرون آشنا باشید. کتاب کار خلاقیت باورنکردنی او، چیزی است که همه دوست دارند دوباره بخوانند و راه‌های هنری آن را دوباره امتحان کنند.

تمرین مهارت بازیگری

برای تمرین بازیگری در خانه راه‌های زیادی وجود دارد که به ذهن خلاق شما هم می‌رسد. برای یک بازیگر، تمرین به‌اندازه و درست یعنی با اجزای مختلف هنر باید آشنا شویم، و منتظر تست بازیگری بعدی نباشید. برخی از مهارت‌های فیلمنامه را خودتان تحلیل کنید، داستان را در ذهن خود تجسم کنید. شخصیت داستان را برای خود شخصی کنید، هنگام تمرین با دستگاه ضبط صوت یا تلفن آن را ضبط کنید. روی مونولوگی کار کنید که سال‌ها کنار گذاشته بودید، یا دنبال مونولوگ جدید باشید.

تمرین دیالوگ

شخصت‌سازی کنید، تمرین کرده و از آن فیلم بگیرید. دوباره تماشا کنید و ایراد خود را پیدا کرده و به آن توجه کنید. سعی کنید از کتاب‌هایی مانند، یک بازیگر آماده می‌شود، اثر استانیسلاوسکی را بخوانید و ایده‌های جدید را یاد بگیرید. با استفاده از تجربه‌های افراد مهم و خواندن کتاب‌های بازیگران معروف شما می‌توانید در خانه هم بدون نیاز به استاد تمرین بازیگری را ادامه دهید.

 روی یک نقش کار کنید

به‌عنوان یک بازیگر باید روی یک نقش کار کنید. لذت خواندن یک نمایشنامه کامل، و تصور زندگی در شرایط مختلف و بررسی قدم‌به‌قدم شخصیت را با هیچ‌چیز نمی‌توان مقایسه کرد. استانیسلاوسکی در کتاب یک بازیگر آماده می‌شود، شور و شوق بازیگر جوان و هیجان او را در یادگرفتن بیشتر در مورد این هنر را به تصویر کشیده است. این استاد بعد از کلاس، برای اینکه مشکلات بازیگران را حل کند، ذهن و فکرش مشغول و پر از سوال بود.

تمرین‌کردن در خانه و به‌تنهایی کمک می‌کند، ما با هیجان بیشتری، کاری را که دوست داریم را با خلاقیت و شگفتی بیشتری انجام دهیم. تمرین‌ها را اجرا و با هیجان بیشتر تکرار کنیم. خانه مکان مقدسی است که تمرین در آنجا امکان پیشرفت بیشتر و راحتی کامل را برای ما فراهم می‌کند.

معرفی آموزشگاه بازیگری

بعد از این همه تعریف از تمرین بازیگری در خانه، اگر شما هم می‌خواهید در آموزشگاه و یا مؤسسه بازیگری این هنر را یاد بگیرید و با حضور دوستان و استاد این حرفه شروع به کار کنید، به شما آموزشگاه پانیذ را معرفی می‌کنیم، تا با خیال راحت و با استفاده از امکانات بهتر پیشرفت بیشتری داشته باشید. می توانید از طریق وب‌سایت مجموعه با آموزشگاه تماس بگیرید.