روش‌های بازیگری مشهور

بازیگری از گذشته‌های دور وجود داشته است. بازیگر هنر خود را راهی برای پیشرفت و تکامل می‌داند؛ بنابراین به دلیل قوانین فرهنگی که مدام در حال تغیر و تحول است، می‌توان اجرا و بازیگری را از راه‌های مختلف آموزش دید. روش‌های بازیگری زیادی در بیشتر مدارس در حال آموزش به کودکان و نوجوانان است، تا به این افراد کمک کند تا بفهمند به کدام عرصه هنر علاقه‌مند هستند.

شما ممکن است در یک زمینه خاص تخصص داشته باشید، اما می‌خواهید بدانید، وقتی وارد این عرصه شدید، چطور باید با آن مواجه شوید. در این مقاله چند روش از محبوب‌ترین روش‌های بازیگری را برای شما بیان می‌کنیم.

روش استانیسلاوسکی

کنستانتین استانیسلاوسکی کارگردان بزرگی بود که روش‌های بازیگری را کامل کرد. این کارگردان می‌گوید، بازیگر باید درون خود را روان‌شناسی کند، تا بتواند هیجان و احساس تماشاگر را برانگیزد. بازیگر باید تماشاگر را دچار درگیری عاطفی کند. روش استانیسلاوسکی یکی از بهترین روش‌های بازیگری است که یک بازیگر می‌تواند از آن استفاده کند، تا دل تماشاگر را به دست بیاورد.

در این روش بازیگر باید هر بار که به صحنه می‌آید احساسات شخصیت مورد اجرای خود را لمس کند. یعنی مثل شخصیت متن فکر کرده، عمل و رفتارش هم شبیه او باشد. وقتی باشخصیت کاراکتر در موقعیت‌های مختلف یکی شوید، به دنبال این هستید که چرا کاراکتر این کار را انجام می‌دهد. این امر باعث می‌شود، بازیگر زندگی روی صحنه را تجسم کند.

تکنیک مایزنر

سنفورد مایزنر، هم روش استانیسلاوسکی را گسترش می‌داد و هم در مورد نحوه تفکر شخصیت کار می‌کرد. این یک روش بازیگری پیچیده است که درمورد بداهه‌گویی بازیگر کار می‌کند. در این روش عکس‌العمل شما نسبت به احساسات شخصیت مورد بررسی قرار می‌گیرد و فیلم‌نامه تفسیر می‌شود. در نهایت رفتار واقعی شخصیت موردتوجه قرار می‌گیرد، تا بازیگر طبق این روش از تجربیات خود هم در اجرا استفاده کند.

سنفورد مایزنر

اگرمی خواهید یک بازیگر فوق‌العاده باشید، اول باید یک انسان فوق‌العاده باشید. برای استفاده از معروف‌ترین روش‌های بازیگری باید در لحظه فکر کنید، تا طبق آن واکنش نشان دهید. تکنیک بازیگری مایزنر بر احساسات کلی شخصیت تمرکز دارد.

نهضت لابان

لابان یک طراح حرکات، معلم و نویسنده است. یکی از مهم‌ترین نظرپردازان قرن 20  که به گفتار و بیان و حرکت بازیگر اهمیت می‌داد. حرکت یکی از تکنیک‌های مهم در بازیگری است که معروف‌ترین افراد هم به این روش بازیگری اهمیت می‌دادند. یکی از مهم‌ترین هدف‌های لابان این بود که راه‌هایی که می‌تواند از طریق آن حرکت انسان‌ها را بررسی کند، پیدا کرده و چگونگی آن را مورد بررسی قرار بدهد.

لابان عقیده داشت با تمرکز روی چهار دسته اصلی بدن، تلاش، شکل و فضا و درک رابطه بین این چهار دسته می‌تواند به بازیگر کمک کند، تا با استفاده از این تفاوت‌ها نقش خود را روی صحنه مشخص کند. روش لابان هسته اصلی آموزش هر بازیگر است. درمورد هرکدام از این چهار دسته توضیح کوتاهی را برای شما بیان می‌کنیم.

 چگونگی حرکت که از بدن شروع می‌شود مهم است و باید بدانیم چه چیزی روی آن تأثیر می‌گذارد. باید نحوه کار بدن با اندام‌های دیگر را بدانیم. نیتی که به‌خاطر آن حرکت انجام می‌شود که به قدرت کنترل و زمان یک حرکت، برای درک مخاطب از کار شما لازم است. چگونگی حرکت بدن که خود فرد انجام می‌دهد. طرز واکنش بدن با محیط مثلاً چطور راه می‌روید، یا چگونه چیزی را از زمین بر می‌دارید.

تکنیک مایکل چخوف

مایکل چخوف برادرزاده آنتون چخوف است. روش چخوف این بود که وقتی وارد یک فضای خلاقانه می‌شوید، همه چیز را رها کنید، تا به تمام ترس‌ها و دودلی‌هایی که دارید، فقط با ذهن خود غلبه داشته باشید. از نظر چخوف نمایش‌های الهام‌بخش با آمادگی دقیق برای ورود ذهن به فضای مناسب به وجود می‌آید. ازاین‌رو شما می‌توانید به طور شجاعانه و منحصربه‌فرد، با هر نقشی که می‌خواهید، ترکیب شوید.

به‌هرحال بازیگران از روش‌های بازیگری حرفه‌ای استفاده می‌کنند. آن‌ها باید بتوانند روح انسان را به شیوه‌ای خیره‌کننده و متمایز از یکدیگر به تصویر بکشند. شما در این مقاله با معروف‌ترین روش‌های بازیگری آشنا شدید.

معرفی آموزشگاه

پس اگر می‌خواهید بازیگری را با روش‌های عالی و طبیعی را یاد بگیرید، باید در حرفة خود بهترین باشید. آموزشگاه پانیذ این امکان را به شما می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌سایت مجموعه مراجعه کنید.