جوایز فیلم های اسکار

اگرچه «CODA» برنده جوایز بهترین فیلم در فیلم های اسکار، فیلمنامه اقتباسی و بازیگر نقش مکمل شد، اما این «تلماسه» و ویل اسمیت بودند که در مراسم اسکار درخشیدند.

به‌طورکلی، در بین نامزدهای فیلم های اسکار، فیلم «قدرت سگ» نتفلیکس در جلوی صف قرار داشت. بهترین رقبای این فیلم عبارت‌اند از: «کینگ ریچارد»، «CODA»، «ماشین من را بران»، «کوچه کابوس»، «داستان غرب»، «بلفاست»، «به بالا نگاه نکن»، «پیتزا شیرین‌بیان» و «تلماسه»

تلماسه

برنده جایزه بازیگر نقش اول زن

جسیکا چستین در  فیلم «چشم‌های تامی فی»

داستان این فیلم ازاین‌قرار است که در دهه 1970 تامی فی باکر به همراه همسرش جیم، بزرگ‌ترین شبکه مذهبی جهان را راه‌اندازی کردند. آن‌ها در اوج محبوبیت بودند و تصور می‌کردند که دیگر به  موفقیت رسیده‌اند اما … این فیلم محصول کشور آمریکا و کانادا بوده و در سال 2021 بر اساس داستان واقعی و مستندی با همین عنوان ساخته شده است. این فیلم ژانر بیوگرافی و تاریخی دارد.

اولیویا کولمن در فیلم «دختر گمشده»

داستان این فیلم در مورد تعطیلات یک زن کنار ساحل است که همه چیز به هم ریحته و او مجبور به مقابله با دردسرهای گذشته خود می شود. این فیلم ژانر روانشناسی دارد و یکی از بهترین فیلم های اسکار امسال است.

پنه لوپه کروز در فیلم «مادران موازی»

داستان این فیلم در مورد دو مادر به نام‌های جاستین و آنا است که در اتاق یک بیمارستان در آستانه به‌دنیاآوردن فرزند خود هستند. هر دو ناخواسته باردار شده‌اند، جاستین یک زن میان‌سال است که از باردار شدن خود پشیمان نیست، ولی زن دیگر آنا هراسان و بی‌قرار است. جاستین سعی دارد، او را آرام کند درحالی‌که به همراه یکدیگر مثل خواب‌گردها در بیمارستان پرسه می‌زنند. این فیلم ساخته کشور اسپانیا و ژانر درام دارد.

نیکول کیدمن در فیلم «ریکاردو بودن»

این فیلم داستان زندگی لوسی و دسی را  به نمایش درآورده است که با دو بحران در زندگی خود مواجهه می‌شوند. یکی می‌تواند شغل خود را تمام کند یا خاتمه دهد، و دیگری ازدواج خود را … . این فیلم محصول کشور آمریکا است و ژانر فیلم بیوگرافی درام دارد. این فیلم در سال 2021 ساخته شده است.

کریستن استوارت «اسپنسر»

این فیلم درباره شاهزاده دیانا است، زمانی که تعطیلات کریسمس خود را در کنار خاندان سلطنتی انگلیس در عمارت سندرینگهام در نور فورک انگلیس می‌گذراند. در طول این تعطیلات او تصمیم می‌گیرد از همسرش شاهزاده چارلز جدا شود. این فیلم محصول کشور آمریکا بوده و  ژانر بیوگرافی درام دارد. در سال 2021 ساخته شده است.

برنده جایزه بازیگر نقش اول مرد

ویل اسمیت در فیلم «شاه ریچارد»

داستان این فیلم در مورد ریچارد ویلیامز مربی تنیس است که تصمیم دارد دو دختر خود ونوس و سرنا را تاریخ‌ساز کند. آن‌ها در زمین تنیس کمیتون در کالیفرنیا تمرین می‌کنند و ریچارد دخترانش را سرسخت و باانگیزه پرورش می‌دهد. خانواده ویلیامز در کنار یکدیگر، نشدنی‌ها را شدنی می‌کنند. این فیلم در سال 2021 ساخته شده است. ژانر این فیلم خانوادگی و اجتماعی بوده و محصول کشور آمریکا است.

خاویر باردم در فیلم «ریکاردو بودن»

این فیلم داستان زندگی لوسی و دسی را دنبال می‌کند. این دو نفر با دو بحران در زندگی خود مواجهه می‌شوند. یکی از این دو نفر شغل خود را خاتمه داده و دیگری هم ازدواج خود را پایان دهد. این فیلم محصول کشور آمریکا بوده و ژانر بیوگرافی درام دار. در سال 2021 ساخته شده است.

بندیکت کامبربچ در فیلم «قدرت سگ»

داستان این فیلم در مورد دو برادر است. فیل بربنک، یک دامداری دارد که زمین و مزرعه‌های خود را به همراه برادرش اداره می‌کند. اما وقتی برادر فیل به همراه همسر و پسرش برای زندگی پیش او می‌آیند، رابطه آن‌ها دچار پیچیدگی و مشکلات غیرمنتظره‌ای می‌شود. … این فیلم محصول مشترک آمریکا و کانادا است. در سال 2021 اکران شد. ژانر فیلم  وسترن درام و خانوادگی است.

اندرو گارفیلد در فیلم «یک، تیک … بوم!»

این فیلم داستان زندگی جاناتان لارسون – یک نمایشنامه‌نویس موزیکال است که در آستانه سی‌سالگی می‌خواهد، بزرگ‌ترین پروژه خود را به روی صحنه ببرد. او در این راه با موانع بسیاری روبرو می‌شود. … این فیلم محصول کشور آمریکا بوده و ژانر بیوگرافی درام دارد.

دنزل واشنگتن در فیلم «تراژدی مکبث»

داستان این فیلم ازاین‌قرار است که سه جادوگر به حکومت اسکاتلند، خبر پادشاهی اسکاتلند را در آینده می‌دهند. همسر جاه‌طلب آن فرد هم برای رسیدن همسرش به پادشاهی از هیچ کاری دریغ نمی‌کند. … این فیلم محصول کشور آمریکا بوده و ژانر خانوادگی درام دارد.

جوایز فیلم‌ های اسکار امسال

در آخر بهترین فیلم بستگی به سلیقه شخصی افراد در بازیگری و ژانر فیلم دارد. شما نیز برای کسب مهارت بیشتر و رسیدن به اهداف خود در حرفه بازیگری می‌توانید با کارشناسان در آموزشگاه پانیذ مشورت کنید و از طریق شماره تماس موجود در سایت با آموزشگاه در تماس باشید.