بهبود بازیگری برای بهترین اجرای ممکن

بازیگری نیز مانند هر مهارت دیگری به استعداد طبیعی نیاز دارد. اما این تنها می‌تواند شما را تا یک حدی پیش ببرد. ساعت‌های بی‌شماری صبر، تمرین، بهبود بازیگری و مقدار زیادی اعتمادبه‌نفس لازم است تا سطح بازیگری‌تان را به یک سطح دیگر ببرید، و یکی از گام‌های اصلی، شامل مشارکت در بازیگری بهتر است. اما بازیگری بداهه چیست و چگونه می‌توان این نوع بازیگری را انجام داد؟

بهیود بازیگری بداهه

این همچنین به‌عنوان تئاتر بداهه نیز شناخته می‌شود. بازیگری بداهه به اجرای بدون فیلمنامه‌ای اطلاق می‌شود که در آن بازیگران به‌صورت خودجوش صحنه‌هایی را روی صحنه در برابر تماشاگران اجرا می‌کنند. با این سبک بازیگری، یاد می‌گیرید که چگونه برای خود فکر کنید، از تجربه بازیگران دیگر تغذیه کنید، در موقعیت‌های مختلف – کمدی و غیرطبیعی – بازی کنید و به توانایی‌های خود مطمئن شوید.

 این مستلزم این است که دائماً آماده باشید، چرا که هرگز نمی‌دانید در صحنه شما چه اتفاقی خواهد افتاد. همه چیز در مورد خودانگیختگی و غلبه بر هر چیزی است که در راه است. آیا حاضر هستید مهارت‌های بازیگری خود را به سطح بالاتری ببرید و با این سبک بازیگری آشنا شوید؟ اگر چنین است، یک راهنمای ساده برای شما آورده‌ایم! ما 10 نکته برتر بازیگری که به شما کمک می‌کند، حضور در صحنه خود را به ارتفاعات جدیدی ببرید، را فهرست کرده‌ایم.

کلاس بازیگری جهت بهبود بازیگری

علاوه بر همکاری با یک مربی بازیگری، به‌شدت پیشنهاد می‌شود در کلاسی شرکت کنید که بر بهبود بازیگری تمرکز دارد. در اینجا یاد خواهید گرفت که چگونه با شکل خاص از بازیگری راحت باشید. بسیاری از مدارس عالی به این سبک اختصاص‌داده‌شده‌اند.

 بیشتر این مدارس دارای سطح‌بندی هستند که شما را با سایر بازیگران در همان سطح و تجربه شما، گروه‌بندی می‌کند. کلاس‌های بازیگری می‌تواند بر روی بازی‌های تئاتر، سناریوها و بایدها و نبایدهای اجرای زنده بداهه تمرکز می‌کنند. این کلاس‌ها برای افزایش اعتمادبه‌نفس شما عالی هستند، به‌خصوص اگر هدف شما اجرای زنده در مقابل تماشاچیان باشد.

شخصیت ها و روابط را مطالعه کنید

بسیاری از بازیگران بداهه به این دلیل موفق بوده‌اند که شخصیت‌هایی را برای خود خلق می‌کنند یا خود را شبیه دیگران می‌کنند. دلیل اینکه این یک نکته مهم بازیگری بهبودیافته است این است که می‌توانید برای هدایت صحنه خود به علایق، علاقه‌مندی‌ها، شخصیت و حرفه شخصیت خود تکیه کنید.

 به‌جای خلق یک چیز بی‌معنی، می‌توانید به‌سادگی از خود بپرسید، این شخصیت چگونه پاسخ می‌دهد؟ یا این شخصیت در یک موقعیت خاص چگونه رفتار می‌کند؟ وقتی شخصیت خاصی را آنالیز می‌کنید، پاسخ‌های شما چندان دور از ذهن به نظر نمی‌رسند.

شناخت رویدادها و صحنه‌های فعلی خود

اکنون که شخصیت‌ها و روابط خود را ازدست‌داده‌اید، به محیطی فکر کنید که در آن صحنه شما اتفاق می‌افتد. شاید در رستوران، مطب دکتر، مدرسه، حمام، باغ‌وحش یا قبرستان باشد. در حالی که نمی‌توانید دقیقاً برنامه‌ریزی کنید که صحنه از ابتدا تا انتها چگونه پیش می‌رود و نمی‌خواهید بلافاصله به تماشاگر بگویید.

بهبود مهارت بازیگری

 خوب است که خود را در یک مکان قرار دهید تا در موقعیت درست قرار بگیرید. چارچوب ذهنی من فکر می‌کنم خنده‌دار است که شخصیت‌های خود را در موقعیت‌هایی قرار دهید که معمولاً به آن‌ها نمی‌روند

با جریان اجرا جلو روید

یکی دیگر از نکات برتر بازیگری برای پیشرفت، همراهی با جریان اجرا و بازی است. شما نمی‌توانید همه چیز را کنترل کنید. اغلب در بداهه، شریک شما کسی است که صحنه را شروع می‌کند و شما فقط باید با جریان همراه باشید. با صحنه همراه شوید و به مهارت‌های خاص بازیگری خود را اضافه کنید، اما سعی نکنید صحنه را تغییر دهید، زیرا این کار باعث می‌شود اشتیاق تماشاگر را از بین ببرید.

بهبود بازیگری

یکی از اولین قوانین سرانگشتی در بهبود بازیگری و بداهه سازی «بله و…» است. به این معنی که همیشه باید با آنچه شریک اجرای خود می‌گوید موافق باشید و به آن اضافه کنید. حتی اگر صحنه در حال سمت‌وسو گرفتن عجیبی است، فقط استراحت کنید، لذت ببرید، در زمان حال بمانید و با جریان حرکت کنید!

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کلاس‌های بازیگری و نحوه ثبت‌نام در آن‌ها می‌توانید از طریق وب‌سایت با کارشناسان در آموزشگاه پانیذ تماس بگیرید.