کشف مهارت بازیگری

آیا تا به حال شما، اطرافیان و دوستان خود را با قصه‌گویی یا داستانی مجذوب کرده‌اید؟ طوری که آن‌ها منظور شما را بفهمند و درک کنند؟ بله؟ پس شما اولین قدم را برای بازیگری برداشته‌اید. منظور از بازیگری همان گفتن یک قصه خوب و رساندن مفهوم داستان به اطرافیان است. اگر از کودکی عاشق این کار بوده‌اید، بدانید، بهترین فرصت برای بازیگری در سن کودکی است. برای شروع می توانید در کلاس‌های بازیگری نیز شرکت کنید.

می‌خواهید بدانید چطورمی شود وارد دنیای بازیگری شوید. در این مقاله شما را با راه‌های ورود به این حرفه و اینکه چطور در کودکی بازیگر شوید، آشنا می‌کنیم. شما ابتدا در کلاس‌های آموزش بازیگری شرکت کنید، حتی اگر استعداد طبیعی در آن داشته باشید. شما در این کلاس‌ها مهارت‌های خود را تقویت  می‌کنید، وبا افراد باتجربه و حرفه‌ای آشنا می‌شوید. در این کلاس‌ها به شما طرز استفاده درست از بدن، بیان، و فکر را آموزش می‌دهند.

آشنایی باکلاس‌های بازیگری

کلاس‌های درام برای شروع آموزش محل مناسبی هستند، هرچند که کلاس‌ها و کارگاه‌های تخصصی در زمینه‌های خاص بازیگری، مانند بازیگری تجاری، بازیگری برای دوربین جذاب‌تر به نظر می‌آیند. اگر در طول سال تحصیلی وقت کافی ندارید تا در این کلاس‌ها شرکت کنید، می‌توانید با والدین خود صحبت کرده و از آموزش بازیگری شخصی استفاده کنید.

یک مربی بازیگری برای بهترشدن مهارت‌های بازیگری به‌صورت انفرادی به شما آموزش می‌دهد. بازیگری در دوران کودکی نیاز به تلاش و به‌دست‌آوردن فرصت‌های محلی دارد. باید در نمایشنامه‌های مدرسه، تئاتر منطقه‌ای، و فیلم‌های دانش‌آموزی شرکت کرده تا برای خود چند نقش در رزومه داشته باشند. کارگردانان و عوامل فیلم‌ساز باید بدانند که شما تجربه اجرا داشته‌اید.

تمرین بازیگری

سعی کنید نقش‌های متفاوت اجرا کنید تا توانایی شما مشخص شود و مهارت به دست بیاورید. برای به‌دست‌آوردن نقش نیاز نیست به شهرهای مختلف سفر کنید، هرچند که موقعیت و تست‌های مختلفی به شما پیشنهاد می‌شود. کودکی که به بازیگری علاقه دارد و سن او کمتر از 18 سال است بدون اجازه پدر و مادر نمی‌تواند به‌عنوان بازیگر شروع به کار کند.

تمرین بازیگری

مهم است که به پدر و مادر توضیح دهید که چقدر علاقه به بازیگری دارید و از آن لذت می‌برید، و همچنین به آنها اطمینان دهید که از سایر مسئولیت‌های خود مانند مدرسه، و کارهای خانه غافل نمی‌شوید. به افزایش مهارت‌های خود در بازیگری ادامه دهید تا به اعتمادبه‌نفس کافی برسید. تا جایی که بتوانید در مورد بازیگری با والدین خود صحبت کنید. دلایل خوبی را آماده کنید مثلاً عاشق داستان‌گویی هستید و دوست دارید شخصیت‌های جدید را خلق کنید، تا شما را جدی بگیرند و حمایت کنند.

فواید شرکت در کلاس‌های بازیگری

سازگار بودن

شرکت در کلاس‌های بازیگری برای کودک مفید و فایده‌های زیادی دارد. اینکه کودک یاد می‌گیرد، چطور با شرایط موجود هماهنگ شود و در هنگام تغییر شرایط جدید در زندگی و کار، عکس‌العمل درستی از خود نشان دهد، سازگار بودن محیط کار بسیار مهم و موردتوجه است، و یک مزیت برای کودک در زمانی که کمی بزرگ‌تر شود، است.

اعتمادبه‌نفس

بازیگری و اجرا در مقابل مردم همیشه کار آسانی  نیست. به‌خصوص برای کودکانی که خجالتی هستند و دوست دارند بازیگری را یاد بگیرند. شرکت در کلاس‌های آموزش بازیگری به کودک کمک می‌کند به  ترس خود غلبه کنند، هرچه بیشتر در صحنه و مقابل جمع اجرا کنند اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا می‌کنند. کلاس‌های بازیگری به کودک کمک می‌کند مهارت سخنرانی در جمع را یاد بگیرند، این درس در کل زندگی به او کمک می‌کند.

صحبت‌کردن در جمع برای خیلی از افراد راحت نیست و ممکن است عصبی شوند و کلمات را گم کنند و یا حتی فراموش کنند. یادگرفتن بازیگری در کودکی  مهارت‌های لازم برای این امر را تقویت می‌کند و مهارت سخنرانی عمومی را قوی‌تر می‌کند که در همه شغل‌ها موردنیاز است.

تقویت روابط گروهی

برای اجرای نمایش، به  گروه کلی  تئاتر نیاز است. بازیگران کودک و نوجوان یاد می‌گیرند که چطور با همکار کنند، تا بتوانند یک نمایش عالی را خلق کنند. کسانی هم  که بازیگر تیم نیستند هم می‌آیند تا اجرای جمعی را ببینند و یاد بگیرند. دوستی‌هایی که در این کلاس‌ها و اجراها به وجود می‌آید، تا بزرگسالی هم ادامه پیدا می‌کند.

کودک در کلاس‌های بازیگری با بچه‌های هم‌سن‌وسال خود آشنا شده و هرکدام یک شخص منحصربه‌فرد می‌شوند. هرکدام از کودکان اجراهای شگفت‌انگیز و جدید با خود به کلاس می‌آورند که باعث می‌شود دوران آموزشی متفاوت و جالبی داشته باشند. کلاس‌های بازیگری تئاتر کودک و نوجوان کمک می‌کند که شما با افراد باتجربه و قدیمی آشنا شده و در معرض نگاه آنها قرار بگیرید.

افرادی که در کودکی شروع به یادگیری بازیگری می‌کنند  با کودکانی که از شهرهای مختلف می‌آیند آشنا شده  و چون یک عشق  و علاقه مشترک نسبت به   بازیگری دارند، به هم کمک می‌کنند و برای هم دلسوزی کرده و پیوندهای دوستی قوی بین آنها ایجاد می‌شود که باعث می‌شود با هم همکاری خوب و درست انجام دهند  تا نمایش موفقی را اجرا کنند.

کلاس‌های بازیگری در پانیذ

با این مقاله به  شما نشان دادیم که چقدر کلاس بازیگری می‌تواند برای شروع  بازیگری کودک مهم باشد. اگر دنبال آموزشگاه معتبر و مجرب برای کودک خود هستید ما به شما آموزشگاه پانیذ را پیشنهاد می‌کنیم تا در رسیدن کودک شما به بالاترین مراتب بازیگری کمک کند. برای اطلاع بیشتر و آشنایی با این آموزشگاه به وب‌سایت این مجموعه مراجعه کنید.