بی خوابی محصول 2002

بی خوابی محصول 2002 اثری در ژانر رازآلود و هیجان انگیز است که به کارگردانی کریستوفر نولان کارگردان برجسته ی سینمای هالیوود ساخته شده است. بازیگران بزرگی مانند رابین ویلیامز و آل پاچینو در آن به ایفای نقش پرداخته اند. بودجه ی فیلم چهل و شش میلیون دلار و فروش آت بیش از صد و سیزده میلیون دلار بوده است.

کریستوفر نولان را می توان یکی از تاثیرگذارترین فیلم سازان هالیوود دانست. او نه تنها در کارگردانی، بلکه در فیلم نامه نویسی هم استعداد زیادی دارد. کریستوفر نولان در اثر بی خوابی حقیقتا به یک کار هنری فاخر دست یافته است. نولان همواره شیوه ی خاص کارگردانی خود را داشته است. بی خوابی به زندگی دو کارآگاه جنایی می پردازد که درباره ی یک پرونده ی قتل تحقیق می کنند. در واقع می توان گفت بی خوابی بازسازی یک فیلم نروژی به همین نام است که در سال 1997 ساخته شده بود.

بی خوابی محصول 2002

بی خوابی محصول 2002

داستان بی خوابی از این قرار است

که در شهر کوچکی در آلاسکا، کی کانل نوجوان هفده ساله ی شهر در حالی که به قتل رسیده است پیدا می شود. دو کارآگاه با نام های ویل دورمر و هپ اکهارت برای بررسی موضوع به شهر خوانده می شوند. با این که این دو کارآگاه در دنیای پلیسی بسیار شناخته شده و معروف هستند، اما هم دورمر و هم اکهارت در لس آنجلس با مسائل و مشکلاتی رو به رو هستند. کارآگاه دورمر در شهر کوچکی که به آن فراخوانده شده است، دچار بی خوابی شدید می شود.

دلیل این بی خوابی، تابش بی وقفه ی خورشید شبانه در این شهر و همین طور راز بزرگی است که این مرد بر دوش می کشد. همین بی خوابی باعث می شود که کارآگاه متوهم شود. چیزی که دورمر حتی فکرش را هم نمی کرد، این بود که قاتل با او ارتباط گرفته باشد و همه ی جزئیات قتل را به اطلاع او رسانده باشد. دورمر همچنین از این موضوع که قاتل همه چیز را درباره ی زندگی خصوصی او می داند، اطلاعی ندارد. آن ها یک رابطه ی دوطرفه را شکل می دهند که در آن هر یک از آن ها از افشای راز دیگری خودداری می کند و این کار را برای منافع خود انجام می دهد.

اما در این میان کارآگاه محلی آن شهر که جوانی جاه طلب به نام الی بر (Ellie Burr) است، قطعه های پازل این معما را به دلخواه خود در کنار هم قرار می دهد و تصویر پایانی را می بیند. تماشای این فیلم را به شما عزیزان توصیه می کنیم.