Soul محصول 2020

Soul محصول 2020 فیلمی به کارگردانی پیت داکتر است که در ژانر درام کمدی و فانتزی ساخته شده است. این انیمیشن به داستان زندگی جو می پردازد که معلم موسیقی مدرسه است و استعداد زیادی در نواختن پیانو دارد. زندگی جو دقیقا منطبق بر آنچه خودش دوست داشته پیش نرفته است. علاقه ی واقعی او موسیقی جاز است. جو در یک تصادف به عالم بالا منتقل می شود و تجربه هایی را از سر می گذراند که چشم او را به زندگی باز می کند و او در پایان فیلم به شخصیتی تبدیل می شود که قدر هر لحظه از زندگی اش را می داند و از زیر بار کلیشه هایی مانند خانواده و فرهنگ بیرون می آید و این بار بر آن می شود که برای خودش و آن چه که روح او را متعالی می سازد زندگی کند.

لایه های فلسفی در Soul محصول 2020

Soul محصول 2020 دارای لایه های فراوان فلسفی روانشناختی است و حتی رگه هایی از باورهای ادیان در آن دیده می شود. Soul موجب می شود نگاهی به خودمان داشته باشیم و برای لحظه ای از خود بپرسیم آیا کاری را که انجام می دهم دوست دارم یا نه. بسیاری از افراد دنیای مدرن ماشینی شده اند. ان ها اصطلاحا کارخانه خواب هستند! چرا که در طول روز به سختی کار می کنند، سپس به خانه برمی گردند و می خوابند. اما آیا این روند با روح متعالی انسان همخوانی دارد؟ زندگی ای که در آن رد پایی از مراقبه و ذهن آگاهی یافت نمی شود، احتما منجر به دور شدن فرد از خودش خواهد شد.

Soul محصول 2020

Soul محصول 2020

در Soul محصول 2020 اشاره می شود که روح واقعا وجود دارد، سرنوشت تا حدودی تعیین شده است و این که هر یک از ما برای هدفی به این کره ی خاکی آمده ایم و قرار است با رسیدن به آرزوهایمان دنیا را گسترش بیشتری دهیم. بسیاری از اوقات انسان ها واقعا درگیر کلیشه های فرهنگی می شوند. کلیشه هایی که می خواهند فعالیت های انسان و تصمیم هایش را به او دیکته کنند.

یک سری Goof هایی برای این انیمیشن ذکر شده است مثلا این که در عالم بالا عنوان می شود که هیچ گونه حس و احساسی وجود ندارد اما در لحظه ای دیگر از فیلم جو از ضربه ای که به زده می شود شاکی می شود! تماشای Soul محصول 2020 به همه ی کودکان و نوجوانان توصیه می کنیم، گرچه به دلیل مفاهیم پیچیده ی اگزیستانسیالیستی که دارد، می تواند موجب شادی مخاطبان بزرگسال هم بشود. برای این که تلنگری هرچند کوچک به خودتان بزنید Soul را ببینید.