یورای شلتن متولد دهم مارس 1997 در دالاس، تگزاس بازیگر بیست و دو ساله ای از ایالات متحده است. نام کامل او یورای جاستس شلتن است. زمانی که یورای کودک نوپایی بود، خانواده ی او مجبور بودند به دلایلی به مگنولیا اسپرینگز نقل مکان کنند. این یک شهر کوچک در آلاباما بود. وقتی که مرد جوان هفت ساله شد، در یک مسابقه ی استعدادیابی که در اورلاندو برگزار شد، شرکت کرد. پس از این ماجرا بود که استعدادیابان، پیشنهادات فراوان و پرسودی را به شلتن ارائه کردند تا در پروژه های گوناگون همکاری داشته باشد.

زمانی که والدین یورای پی بردند که چه فرزند بااستعدادی دارند،

ابتدا به نیویورک و سپس به لس آنجلس نقل مکان کردند. یورای در پروژه های مختلفی مثل تله فیلم ها و سری های تلویزیونی بازی کرده است. مادر او سیندی شلتن نام دارد و او هیچ خواهر یا برادری ندارد. تخمین زده می شود که شلتن تا کنون دو میلیون دلار از طریق بازیگری به دست آورده باشد. شلتن همچنین به خوانندگی علاقه مند است. او 168 سانتی متر قد و 62 کیلوگرم وزن دارد. دور بازوی یورای دوازده اینچ است! چشمان او به رنگ سبز خزه ای تیره و موهایش قهوه ای تیره است. از علایق او می توان به نواختن پیانو، هنرهای رزمی، فوتبال و بازی های ویدئویی اشاره کرد.

یورای شلتن بازیگر

یورای شلتن

یورای شلتن در سال 2008 در فیلمی با عنوان lower learning

و در سال 2009 در اثر روز مخالف بازی کرد. در سال 2010 در فیلم ماه آلاباما ظاهر شد. در سال 2011 در اثر lifted بازی کرد که یک درام به کارگردانی لکسی الکسندر می باشد. در سال 2016 شلتن موفق شد در یک اثر فانتزی ماجراجویانه به نام دروازه ی جنگجویان بازی کند. این فیلم محصول مشترک کشورهای چین و فرانسه می باشد و به کارگردانی ماتیاس هوئن ساخته شده است.

از آثار او در تلویزیون می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: بدون هیچ سرنخی (2007)، راهب کوچک (2009)، راهب (2009)، به من اعتماد کن (2009)، تروما (2009)، آبی (2012 تا کنون) و سیزده دلیل چرایی (2017). شلتن دو سگ به نام های نینگبو و آرچر دارد. در سال 2017 شلتن با بازیگری به نام مکنزی هیمان وارد رابطه ی عاطفی شد که این ماجرای احساسی در سال 2018 پایان یافت. یورای شلتن از هفت سالگی در حوزه ی مادلینگ فعالیت می کرد و از ده سالگی در تلویزیون بازی کرد.