گیتن متراتزو متولد هشتم سپتامبر 2002 یک بازیگر آمریکایی است. مردم بیش تر او را برای ایفای نقش داستین هندرسن در سری Stranger Things می شناسند. گیتن متراتزو همچنین در اثر تئاتر موزیکال بینوایان که در سال 2014 ساخته شد، به ایفای نقش پرداخته بود. او توانست در سال 2011 در تئاتر پاریسیلا ملکه ی بیابان و در نقش بنجامین و در سال 2018 در تئاتر سیندرلا به ایفای نقش بپردازد.

در سال 2015 گیتن متراتزو

در اپیزود هفتاد و یکم از اثر لیست سیاه و در نقش فین به ایفای نقش پرداخت. لیست سیاه در ژانر جنایی بوده و تا کنون شش فصل از آن که عموما شامل بیست و دو اپیزود می باشند ساخته شده است. مادر و پدر این بازیگر نوجوان، هیثر و گیتن متراتزو نام دارند. این خانواده شامل سه فرزند می باشد که خواهر بزرگترش سابرینا و برادر کوچکترش کارمن نام دارند. از میان آن ها، کارمن هم به بازیگری در تبلیغات بازررگانی تلویزیونی روی آورده است. جالب اینکه گرچه مادر گیتن، هیثر متراتزو نام دارد اما این فقط یک تشابه اسمی بین ایشان و یک هنرپیشه ی هم نام می باشد.

گیتن متراتزو

گیتن متراتزو

نام گیتن متراتزو را همراه با میلی بابی براون می شناسند چرا که آن ها همکاران مجموعه ی Stranger Things می باشند. شایان ذکر است پیش از این مقاله ای درباره ی میلی بابی براون در همین سایت نوشته شده است که شما را به مطالعه ی آن دعوت می کنیم.

متراتزو، این بازیگر نوجوان شانزده ساله

چپ دست می باشد. او برای بازی در هر اپیزود از فصل دوم سریال Stranger Things دستمزدی برابر با 16800 دلار و برای هر اپیزود از فصل سوم آن 250000 دلار دریافت کرده است. متراتزو در سال 2017 در دو سریال دیگر بازی کرد. یکی مضحک بودن (Ridiculousness) و دیگری Lip Sync Battle.

متراتزو و لیزی یو دوست هستند. او تا کنون چهار میلیون دلار به دست آورده است. این بازیگر با استعداد از تبار ترکیبی ایتالیایی انگلیسی فنلاندی و اسکاتلندی است. موهای او فر و به رنگ قهوه ای روشن و چشمان او آبی هستند. گیتن متراتزو هنوز تحصیلات دبیرستانی را به پایان نرسانده است. او تا کنون نامزد دریافت جوایزی چند بوده و برنده هم شده است. او 163 سانتی متر قد و وزنی معادل حدودا 59 کیلوگرم دارد. گیتن در شبکه های اجتماعی فعال است و فالوئرهای زیادی دارد.