کیت آپتن بازیگر و مدل آمریکایی است. او در روز دهم ژوئن 1992 متولد شد. نام کامل او کاترین الیزابت آپتن است. این بازیگر جوان دوران کودکی خود را در شهر آفتابی ملبورن در فلوریدا سپری کرد. پدر او جف آپتن به عنوان مدیر مدرسه ی ورزشی کار می کند و مادرش شلی آپتن قهرمان تنیس در تگزاس بود.

کیت در کنار سه برادر خود بزرگ شد. عموی کیت آپتن، فرد آپتن، سمتی به عنوان عضو کنگره در حزب جمهوری خواه میشیگان دارد. کیت آپتن تحصیلات خود را در Holy Trinity Episcopal Academy به انجام رسانید. در سنین نوجوانی به ورزش های شاخه ی سوارکاری علاقه مند شد. او در مسابقات قهرمانی اسب سواری در سطح ملی شرکت کرد و چندین عنوان به دست آورد. آپتن عضو انجمن معروف American Paint Horse  بود.

کیت از سنین خیلی پایین تصمیم گرفته بود که حرفه ی مادلینگ را دنبال کند. او با داشتن زیبایی مخصوص به خود، نیاز نداشت خیلی برای ورود به این شاخه تلاش کند و بخت با او یار بود تا در اولین تلاش خود به هدف برسد. اولین بار این اتفاق در شانزده سالگی افتاد و Elite Model Management که در میامی واقع بود، قراردادی را با او بست. پس از مدتی مدل جوان با شرکت معتبر دیگری قرارداد بست. سوپرمدل های دیگری مانند هایدی کلوم، سیندی کرافورد، کیت ماس و تایرا بنکز با این موسسه همکاری داشتند.

کیت آپتن

کیت آپتن

به زودی،

مدل زیبا شروع کرد به همکاری کردن با معتبرترین و محبوب ترین برندهای دنیا. در سال 2010 که کیت هجده ساله بود، به مدل لباس های برند Guess تبدیل شد. البته گفتن این نکته خالی از لطف نیست که همه آدم ها طرفدار او نبودند و ای بسا افراد زیادی وجود داشتند که استایل کیت آپتن را نمی پسندیدند.

در هر حال پس از رسیدن به شهرت فراوان به عنوان یک مدل، راه برای بازیگر شدن برای کیت هموار شد. به گونه ای که در آثار سینمایی مانند زن دیگر، مرد وحشی و هنرمند افتضاح بازی کرد. در زندگی شخصی، کیت آپتن خیلی شاد نیست. او عاشق آشپزی ژاپنی است و رستوران ژاپنی مخصوصی وجود دارد که آپتن به فواصل کوتاه به آنجا می رود تا سوشی سفارش دهد. او از موفقیت های خود راضی نیست و می خواهد پیش رفت خیلی بیش تری در هالیوود داشته باشد. او متاهل بوده و دارای یک فرزند است.