کیانو ریوز

کیانو ریوز زاده دوم سپتامبر 1964 بازیگر کانادایی است. از فیلم های او می توان به نوامبر شیرین، خانه ای روی برکه، شب قبل، رکورد همیشگی، شاهزاده پنسیلوانیا، تا حد مرگ دوستت دارم، بودای کوچک، سرعت، واکنش زنجیره ای و ماتریکس اشاره کرد.

کودکی کیانو ریوز

 ریوز در بیروت متولد شد. خانواده ی ستاره ی آینده ی هالیوود هیچ گونه ارتباطی با صنعت سینما نداشتند. کیانو سه خواهر به نام های کارینا، کیم و اما داشت که در کنار مادری رقصنده و پدری گوهرشناس زندگی می کردند. پدر آنها از اهالی هاوایی بود و به همین دلیل چنین اسم عجیبی را برای کیانو برگزید. معنی اسم کیانو عبارت است از “نسیم خنکی که در کوهستان” می وزد. وقتی کیانو ریوز دو ساله شد والدین او از هم جدا شدند. قرار شد پسربچه در کنار مادرش زندگی کند و سه سال بعد آن ها به نیویورک نقل مکان کردند. کیانو پدرش را بعد از این جابه جایی دیگر هرگز ندید. کیانو علاقه ی زیادی به درس خواندن نداشت و از یادآوری روزهای مدرسه احساس خوبی ندارد. همین باعث شد که پسر جوان تصمیم بگیرد بازیگر شود.

کیانو ریوز

کیانو ریوز

مهارت چشم ها

ریوز یکی از بازیگران مشهور هالیوود است که در نمایش قهرمانانه مهارت خاصی دارد. او می داند چگونه با چشم هایش بازی کند تا مخاطب حس کند با یک قهرمان طرف است. طرفداران او، به این دلیل تحسین اش می کنند که سبک بازی خاص خودش را دارد.

 بسیاری از آثاری که ریوز در آن ها بازی کرده، خاص هستند. مثلا ماتریکس و حتی خانه ای روی برکه. خانه ای روی برکه نمایش دهنده ی دو فرد عاشق است که علی رغم احساس داشتن به هم، در دو زمان مختلف زندگی می کنند. یکی در سال 2004 و دیگری در سال 2006 زندگی می کند و تمایل دارند تا این مانع زمانی را از میان بردارند. سندرا بولک همبازی کیانو ریوز در این اثر متفاوت است. آلخاندرو آگرستی کارگردان این اثر زیبا است. کیانو ریوز در نمایش احساسات واقعا عالی است. برای این که این را کاملا حس کنید پیشنهاد می کنم خانه ای روی برکه را تماشا کنید. با این که کیانو ریوز حالا دیگر سن بالایی دارد، اما همچنان ازدواج نکرده و مجرد است. گرچه در گذشته همسر و دختری داشته که هر دو را از دست داده است. بعد از همکاری هایی مانند نوامبر شیرین کیانو ریوز و شارلیز ثرون دوست های خوبی شده اند و شارلیز در لحظات سخت زندگی در کنار کیانو بوده است.