کیارا نایتلی بازیگری از کشور انگلیس است. او در روز بیست و ششم مارس 1985 در تدینگتن متولد شد. این بازیگر جوان سی و سه ساله تا کنون دو بار نامزد دریافت جایزه ی اسکار شده است.

مادر او شرمن مک دونالد آرزوی بازیگر شدن داشت و گاهی در اوقات فراغت خود به نوشتن نمایش نامه می پرداخت. اما او هرگز نتوانست بازیگری را به صورت حرفه ای دنبال کند. نقش های خوب به طور منظم به او پیشنهاد نمی شدند. کیارا نایتلی بازیگری را از سن بسیار پایین شروع کرد. او در سن سه سالگی در یک فیلم ظاهر شد. در شش سالگی مسئول رسیدگی به کارهای بازیگری خودش را داشت. در هفت سالگی در اولین سینمایی رسمی خود یعنی ضیافت سلطنتی بازی کرد. از آن زمان بود که کیارا نایتلی در تست های بازیگری فیلم های مختلف به طور منظم شرکت می کرد.

کیارا نایتلی، دانش آموز خوبی بود

البته درس خواندن در مدرسه برای بازیگر خوب آینده دشوار بود چرا که تشخیص اختلال نوشتن برایش داده شد. برای اینکه کیارا یاد بگیرد چه گونه به خوبی بنویسد و درست بخواند، متحمل رنج و زحمت فراوانی شد! در سن یازده سالگی، نایتلی در بسیاری از مینی سریال ها و نمایش ها بازی کرده بود. این آثار در شبکه های اروپایی به نمایش در آمده بودند.

کیارا نایتلی

کیارا نایتلی

در اثر خوب بازگشت به خانه، بازیگر با استعداد هم بازی پیتر اتول بود. شباهت این بازیگر به ناتالی پورتمن باعث شد که نقش های زیادی به او پیشنهاد شود. آیا شما فیلم تاوان را دیده اید که در آن کیارا نایتلی به زیبایی در نقش دختری ظاهر شده است که بین هیجانات شدید و مغلوب کننده ی عشق، خشم، امید و ناامیدی تاب می خورد؟

در آن اثر شما می توانید توانمندی های او را به عنوان بازیگری باهوش به وضوح ببینید. در ضمن در سری فیلم های دزدان دریایی کارائیب هم بازی خیره کننده ای از نایتلی می بینیم. کیارا نایتلی همچنین در اثر هرگز رهایم مکن بازی کرده کرده است که این فیلم براساس رمانی به همین نام از کازئو ایشی گورو نویسنده ی ژاپنی ساخته شده است.

کیارا نایتلی همواره تحت بررسی موشکافانه ی رسانه ها بوده است. او که با جیمی دورنن وارد روابط عاطفی شده بود، در نهایت پس از دو سال مجبور به کات کردن آن شد. در سال 2005 او رابطه ای با روپرت فرند آغاز کرد اما آن هم در سال 2010 به پایان رسید. او اکنون با جیمز ریتون ازدواج کرده است و یک فرزند دختر دارد.