کریستینا اپلگیت

کریستینا اپلگیت زاده ی روز بیست و پنجم نوامبر 1971 در لس انجلس بازیگر آمریکایی است. او برای فیلم قهرمانان و شیرین ترین چیز شناخته می شود. سریال “متاهل… صاحب فرزند” برای این بازیگر جذاب، مسیر را هموار کرد و محبوبیت فراوانی را برایش به ارمغان آورد. منتقدان به استعداد فراوان کریستینا اپلگیت اشاره کرده اند: او تا کنون تعداد زیادی جوایز گولدن گلوبز و امی دریافت کرده است.

دوران کودکی

پدر و مادر او به ترتیب بابی ویلیام اپلگیت و نانسی لی پریدی نام داشتند. آن ها افراد هنرمندی بودند. پدرش در یک شرکت رکوردینگ فعالیت داشت و مادرش هم از صدای خوبی برخوردار بود و از این زمینه درآمد داشت. بابی و نانسی خیلی زود از هم جدا شدند. پدرش فورا ازدواج کرد و صاحب دو فرزند به نام های آلیسا و کایل شد که کریستینا هنوز هم با آن ها در ارتباط است. به دختربچه ی جوان از همان سال های اولیه ی زندگی یاد دادند که کار کند و وقتی که تنها سه ماه داشت در یک فیلمبرداری شرکت کرد.

کریستینا اپلگیت

کریستینا اپلگیت

به دلیل این که والدین تلاش کردند دخترشان را به دنیای فیلمبرداری معرفی کنند، دوران کودکی کریستینا اصلا عادی نبود. طوری که او حتی موفق به اتمام مدرسه نشد چون مدام کار می کرد. زن جوان هفده ساله مدارک خود را برداشت و تصمیم گرفت وارد هالیوود شود. او لذت زیادی از جشن های هالیوودی نمی برد. در را به روی خود قفل کرده و به استراحت می پرداخت، کتاب می خواند و به موسیقی گوش می کرد.

زمانی که برد پیت به اسطوره ای که حالا هست تبدیل نشده بود، وارد زندگی کریستینا اپلگیت هجده ساله شد. آن ها هدف مشترک داشتند و برای همین شروع کردند به قرار گذاشتن. با این که رابطه برای اپلگیت جوان معنای خاصی نداشت اما پیت به گونه ی دیگر فکر می کرد. دختر جوان خیلی زود به این نتیجه رسید که رابطه اش با برد، او را غرق کرده است و رابطه ی جالبی هم نیست و برای همین به این رابطه پایان داد.

از آثار کریستینا اپلگیت

می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: گریس کلی محصول 1983، خیابان ها محصول 1990، به مامان نگو که پرستار بچه مرده محصول 1991، آن سوی ماه محصول 1995، حملات مریخی محصول 1996، هیچ کجا محصول 1997، مافیای جین آستین محصول 1998، شیرین ترین چیز محصول 2002، تعطیلات محصول 2015، مادران بد محصول 2016 و کریسمس برای مادران بد محصول 2017. اپلگیت به تازگی در سریال مرده برای من بازی کرده است.