کریستوف والتز

کریستوف والتز متولد چهارم اکتبر 1956 در وین اتریش، بازیگر مطرح هالیوود است. کریستوف والتز در خانواده ای متولد شد که با دنیای سینما در ارتباط بودند. پدرش یوهانس والتز یک آلمانی بود و مادرش الیزابت متولد اتریش بود. آن ها به شدت از علاقه ی پسرشان برای بازیگر شدن حمایت کردند. والدین کریستوف والتز به عنوان طراح لباس مشغول فعالیت بودند. همچنین پدربزرگ و مادر بزرگ کریستوف بازیگران شناخته شده ی تئاتر بودند.

مطالعات فراوان

والتز در دانشگاه رشته ی بازیگری را در دانشکده مربوطه برگزید و از کلاس های بازیگران و کارگردانان مطرحی بهره مند گشت. پس از فارغ التحصیلی به نیویورک رفت و در کلاس های لی استرازبرگ شرکت کرد. کریستوف جوان به شدت تلاش می کرد و با علاقه ی وافری زبان های انگلیسی فرانسه آلمانی و ایتالیایی را آموخت. آقای والتز یک شهروند جهانی است. امروز در نیویورک زندگی می کند، فردا در برلین یا وین.

کریستوف والتز

کریستوف والتز

زندگی خصوصی کریستوف والتز

زندگی خصوصی این بازیگر شام دو ازدواج است که حاصل آن چهار فرزند می باشد. همسر اول او جکی، یک روانشناس بود و سه فرزند به دنیا آورد. پسری به نام لئون که به اسرائیل رفت و در ان جا خاخام شد! و دو دختر به نام های مریام و ریچل که آن دو نیز ساکن اسرائیل هستند. همسر دوم کریستوف جذاب، یعنی جودیث یک طراح لباس است و در سال 2005 یک دختر به دنیا آورد. والتز از نظر ظاهری شباهت زیادی به بازیگری به نام تیم راث دارد. آن ها همچنین قد یکسانی دارند! آن ها 170 سانتی متر قد دارند. طرفداران این بازیگران همیشه سر به سر شان می گذارند و وانمود می کنند نمی دانند که کدام یک از آن ها در کدام فیلم بازی کرده است.

برخی از آثار کریستوف والتز در هالیوود عبارت اند از: آتش و شمشیر محصول 1982، رکس: بهترین دوست یک پلیس محصول 1996، برادر خدای ما محصول 1997، مجرم معمولی و معقول محصول 2000، دورین محصول 2001، پست فطرت های لعنتی محصول 2009، سه تفنگدار محصول 2011، آب برای فیل ها محصول 2011، خرزنبور سبز محصول2011، جنگوی افسارگسیخته محصول 2012، چشمان بزرگ محصول 2014 و افسانه ی تارزان محصول 2016. بازی او در نقش نظامیان یا ماموران چند زبانه بسیار ستوده شده است. از نظر من کریستوف والتز یکی از باهوش ترین بازیگران هالیوود است.