در پس پیچ و خم‌ کوچه‌های شهر با انواع و اقسام کلاس‌ها روبه‌رو می‌شویم. از کلاس‌‌های زبان گرفته تا ورزش و موسیقی و نقاشی و…! یکی از محبوب‌ترینِ کلاس‌های آزاد، آموزشگاه سینمایی‌ است. افراد بسیاری به این حرفه علاقه‌مندند. این علاقه سبب پیدایش تعداد بسیار زیاد آموزشگاه‌های سینمایی شده. حال آیا سطح تمامی این کلاس‌های بازیگری یکی‌ست؟ خیر! قطعاً عواملی نظیر اساتید، متدهای آموزشی، تجهیزات و… می‌توانند باعث تفاوت میزان فایده این آموزشگاه‌ها شوند. حال این‌جا پرسشی مطرح می‌شود؛ کدام آموزشگاه سینمایی ثبت نام کنم؟ پاسخ این پرسش با بررسی عوامل ذکر شده امکان‌پذیر است. در این مقاله قصد داریم هر یک از عوامل را گسترده به‌طور مبسوط‌تری بررسی کنیم. در انتها نیز به معرفی یکی از برترین آموزشگاه‌های سینمایی کشور بپردازیم. همراه ما باشید.

عوامل مهم در انتخاب آموزشگاه سینمایی

همان‌طور که ذکر شد برای علم بر این که در کدام آموزشگاه سینمایی ثبت‌نام کنیم باید عوامل بسیاری را بسنجیم. در ادامه با مهم‌ترینِ آن‌ها آشنا خواهیم شد.

اساتید

اساتید از مهم‌ترین عوامل در سطح کیفیت آموزشگاه‌اند. مدرسین، با مهارت خود باید هنرجو را در مسیری دشوار همراهی کرده و او را بپرورانند. سه عامل تجربه، سواد و روش تدریس کیفیت اساتید را مشخص می‌کنند. درباره تجربه باید گفت که استاد هرچه مجرب‌تر باشد، بهتر می‌داند چه تمریناتی برای چه شخصی مناسب‌تر است یا برعکس، کدام تمرین تأثیر منفی روی هنرجویی خاص می‌گذارد. تجربه به استاد روش برخورد صحیح با مشکلات هنرجویان را می‌آموزد. برای مثال ممکن است فردی مستعد دچار افت انگیزه شود، استاد مجرب می‌دارند چگونه وی را بر سر شوق آورد!

عامل دیگر میزان سواد اساتید است. استاد خوب باید با جدیدترین مطالب علمی حوزه خود آشنا بوده و دائم برای دریافتن بیشتر در تکاپو باشد. در حوزه آموزش جمله‌ای بسیار معروف وجود دارد که می‌گوید استاد تا زمانی استاد است که در مسیر آموختن باشد؛ اگر زمانی به دانش خود مغرور شد، دیگر از استادی ساقط است! باری آخرین عامل تفوق استادی بر دیگر توانایی در روش انتقال مطالب است که اصطلاحاً به آن روش تدریس می‌گویند. فرقی ندارد استادی چقدر با سواد باشد، اگر نتواند به شکل ساده‌ای دانش حود را به هنرجو انتقال دهد، فایده‌ای ندارد. استاد خوب باید بیانی شیوا و کاریزمایی نافذ داشته باشد. لحن صدای اساتید باید به دل هنرجو بنشیند و کلمات به ساده‌ترین حالت ممکن بیان شوند.

آموزشگاه سینمایی

استادی هنر نیازمند تجربه است.

متد آموزشی خوب

از دیگر عواملی که مشخص می‌کند کدام آموزشگاه سینمایی مناسب‌تر است، بررسی متد آموزشی آن است. این عامل با هم‌اندیشی استاد مربوطه با آموزشگاه انتخاب می‌شود. در برترین آموزشگاه سینمایی باید متد همواره به‌روز نگه داشته شود؛ به این صورت که افراد دائماً منابع جدید را چک کرده و با بهترین متدهای هنرآموری در سطح جهان آشنا شوند. در انتها نیز باید آن شیوه مذکور را بومی‌سازی کنند.

تجهیزات آموزشی

تجهیزات آموزشی از دیگر عوامل مشخص کننده این پرسش است که در کدام آموزشگاه سینمایی ثبت نام کنم. سینما شاخه‌های بسیار زیادی دارد و هر شاخه به تجهیزات خاص خود محتاج است. برای مثال هنرآموزان فیلم‌برداری نیاز به استفاده از تجهیزاتی نظیر دوربین و نور دارند؛ تو گویی بدون این تجهیزات سیستم آموزش مختل است. یا از آن سو اگر آموزشگاهی تجهیزات گریم برای هنرآموزان این رشته وجود نداشته باشد، آیا ایشان باید با باد هوا طرح بزنند؟! به هر جهت پیش از ثبت‌نام بهتر است تا بررسی کنید کدام آموزشگاه سینمایی تجهیزات کامل‌تری دارد.

آموزشگاه سینمایی پانیذ

اگر پرسشی دارید که در کدام آموزشگاه سینمایی ثبت نام کنم، ما آموزشگاه پانیذ را پیشنهاد می‌کنیم. این آموزشگاه واقع در شرق تهران در سالیان گذشته هنرجویان بسیاری را پرورده و وارد صنعت سینما کرده است. اساتید این آموزشگاه‌ها از برترین مدرسان کشوری انتخاب شده‌اند تا با جدیدترین متدهای آموزشی و قوی‌ترین تجهیزات هنرجویان اصیلی را بسازند.

آموزشگاه بازیگری پانیذ

آموزشگاه بازیگری پانیذ

جمع‌بندی

کدام آموزشگاه سینمایی ثبت نام کنم؟ پرسش بسیار مهمی‌ست که پاسخ آن به عوامل مختلفی برمی‌گردد. در این مقاله سه مقوله اساتید، متد آموزشی و تجهیزات خوب مورد بررسی قرار گرفت. امیدوارم که این مقاله برای‌تان مفیده بوده باشد.