کامرون دیاز را به احتمال زیاد می شناسید و بازیهای خوب او را در آثاری مانند عروسی بهترین دوست من، آسمان وانیلی و ماسک دیده اید. کامرون دیاز پردرآمد ترین بازیگر زن بالای چهل سال در هالیوود است. گرچه هم اکنون بازنشسته شده است و دیگر کار هنری انجام نمی دهد. او وقتی که جوان تر بود، کار مادلینگ هم می کرد.

همسر او در زمینه موسیقی فعالیت دارد و آن ها در سال 2015 با هم ازدواج کرده اند. کامرون دیاز در روز سی ام آگوست سال 1972 در سان دیه گو آمریکا به دنیا آمد. او صد و هفتاد و چهار سانتی متر قد دارد. کامرون دیاز از نژاد ترکیبی می باشد. پدرش امیلیو دیاز که اصالت کوبایی داشت، به عنوان سرکارگر در صنعت نفت کار می کرد و مادرش بیلی ژوئن، از تبار مخلوط انگلیسی-آلمان-جنوب شرقی آمریکا بود و به عنوان کارگزار در شرکت واردات و صادرات مشغول به کار بود.

کامرون دیاز یک برادر و یک خواهر دارد. به گفته ی این بازیگر، او دوران کودکی شادی داشته و فضای خانه همواره پر از عشق و آزادی بوده است. دخترها موزیک متال دوست داشتند، در جشن ها اوقات خوبی را سپری می کردند و بعضی وقت ها با هم کلاسی هاشان دعوا می کردند…

کامرون دیاز

کامرون دیاز

پس از این که این برهه سپری شد، کامرون تصمیم گرفت متخصص باغ وحش شود. در خانه، ستاره ی آینده یک باغ وحش کامل از آن خود داشت. سگ ها، گربه ها، پرندگان، موش ها و حتی دو عدد مار! چه کسی فکرش را می کرد چنین دختری سرانجام ستاره ی فیلم های هالیوود شود؟ سرانجام مسیر زندگی کامرون دیاز به گونه ای تغییر کرد که او کارهای هنری را انجام دهد.

از آثار او در سینما می توان به موارد رو به رو اشاره کرد:

ماسک (1994)، شام آخر (1995)، احساس کردن مینه سوتا (1996)، عروسی بهترین دوست من (محصول 1997 که مقاله ی مربوط به آن را می توانید در همین سایت بخوانید)، چیزی درباره ی مری وجود دارد (1998)، چیزهای خیلی بد (1998)، در هر یکشنبه ی دلخواه (1999)، چیزهایی که میشه فقط با نگاه کردن درباره ش گفت (2000)، شرک (2001، صداپیشگی برای شخصیت شاهزاده فیونا)، آسمان وانیلی (2001)، شیرین ترین مورد (2002)، شرک 2 (2004)، شرک 3 (2007)، شر تا ابد (2010)، شوالیه و شب (2010) و مشاور (2013).

کامرون دیاز تا کنون چهار بار نامزد دریافت جایزه ی گلدن گلوب شده است.