کاترین بیگلو نویسنده، تهیه کننده و کارگردان برجسته ی آمریکایی است که جوایز زیادی را برنده شده است. او تا کنون فیلم های فراوانی را در ژانرهای گوناگون ساخته است. او برای فیلم های فراوانی به شهرت رسیده است که از آن میان می توان به تاریکی نزدیک محصول 1987 اشاره کرد که در ژانر وحشت و درباره ی خون آشام ها ساخته شده است.

فیلم دیگر کاترین بیگلو Point Break است

که در ژانر اکشن و جنایی ساخته شده است و محصول 1991 می باشد. اثر بعدی او که در ژانر علمی تخیلی ساخته شده است، روزهای عجیب محصول 1995 است. بیگلو همچنین استعداد خود را در ژانر فیلم های جنگی و با ساختن فیلم The Hurt Locker در سال 2009 مورد آزمون قرار داد.

کاترین بیگلو در روز بیست و هفتم نوامبر 1951 در سان کارلوس، کالیفرنیا به دنیا آمد. او تنها فرزند گرترود کاترین یک کتابدار و رونالد الیوت بیگلو مدیر یک کارخانه ی رنگ سازی بود. کاترین در سال 1970 در موسسه ای هنری ثبت نام کرد و توانست دو سال بعد لیسانس هنرهای زیبا را در 1972 به دست آورد. او بین سال های 1989 تا 1991 همسر جیمز کامرون بود. بیگلو بسیار قد بلند بوده و دارای 182 سانتی متر قد است.

کاترین بیگلو

کاترین بیگلو کارگردان هالیوود برنده ی جایزه ی معتبر اسکار

کاترین در سال 1981 اثر بی عشق را ساخت.

در سال 1987 تاریکی نزدیک را ساخت. از آثار دیگر او می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: استیل آبی محصول 1990، روزهای عجیب محصول 1995، وزن آب محصول 2000 و دترویت محصول 2017. دترویت در ژانر جنایی ساخته شده است و بازیگرانی مانند ژاکوب لاتیمور، ویل پولتر، هانا موری و جیسن میچل در آن بازی کرده اند.

این کارگردان در موسسه هنرهای کالیفرنیا به تدریس پرداخته است و اولین زنی بوده است که برنده ی جایزه ی Directors Guild of America شده است. بیگلو برای فیلم the Hurt Locker و در سال 2008 بود که این جایزه را کسب کرد. کاترین بیگلو به اولین زنی در تاریخ مراسم اسکار تبدیل شد که توانست اسکار برای بهترین کارگردان را به دست آورد. او را در سال 2010 و در مجله ی تایم به عنوان یکی از صد فرد تاثیرگذار دنیا معرفی شد. کاترین بیگلو بسیار مصمم بوده و دقیقا می داند که در زندگی هنری خود چه می خواهد. این کارگردان عنوان کرده است که نمی تواند به ساختن فیلم پایان دهد.