چگونه بازیگر شوم؟

واقعا چگونه بازیگر شوم ؟ در این مقاله می خواهیم پاسخ این پرسش بپردازیم. بنابراین طبیعتا مخاطب این مقاله کودکان و نوجوانان علاقه مند به بازیگری هستند.

برای شروع اولین قدم این است که با والدین خود صحبت کنید. اجازه بدهید آن ها ازعلاقه و شور و اشتیاق شما برای بازیگر شدن آگاه شوند. مخصوصا اگر سن شما کمتر از هجده سال باشد، این مرحله برایتان مهم است. طبیعتا شما بدون اجازه والدین تان نمی تواند در دوره های بازیگری شرکت کنید و یا وارد این حرفه شوید. شما شدیدا به کمک آن ها نیاز دارید. اما باید به آن ها اطمینان خاطر بدهید.

به والدین تان بگویید که تا چه اندازه بازیگری را دوست دارید. همچنین به آن ها اطمینان دهید که قرار نیست سایر مسئولیت ها یا وظایف تان را فراموش کنید. کمک کردن در کارهای منزل، توجه به درس ها و تکالیف مدرسه، مسئولیت هایی است که باید همواره به آن ها توجه داشته باشید.به والدین تان نگویید که تنها برای رسیدن به پول یا شهرت می خواهید بازیگر شوید! چند دلیل موجه و مناسب آماده کنید و به آن ها بگویید: مثلا این که به داستان گفتن علاقه دارید یا کار اجرا را دوست دارید. در این صورت آن ها حرف شما را جدی می گیرند.

چگونه بازیگر شوم ؟

چگونه بازیگر شوم ؟

چگونه بازیگر شوم ؟

و اما مرحله دوم:

در کلاس ها و دوره های آموزش بازیگری شرکت کنید. با این که استعداد های ذاتی شما بسیار کمک کننده خواهند بود، اما حتما مفید است که شما مهارت ها و تکنیک های هنر بازیگری را به خوبی و به صورت اصولی بیاموزید. کلاس هایی که در آموزشگاه های بازیگری برگزار می شوند، محل مناسبی برای یاد گرفتن تکینک های بازیگری هستند. به همراه والدین خود برای ثبت نام به یکی از این موسسات مراجعه کنید. شما می توانید طبق علاقه ای که دارید در کارگاه ها و ورکشاپ های مختلف مانند بازیگری پیام های بازرگانی، بازیگری سینما و تئاتر شرکت نمایید.

تا کنون دو مرحله ی لازم برای بازیگر شدن را توضیح دادیم. مرحله ی سوم، کسب تجربه است. شما نباید فکر کنید که باید از همان ابتدا نقش های بسیار متفاوت یا خاص را برای بازیگری قبول کنید. در واقع داشتن چنین طرز فکری فقط موجب عدم پیش رفت شما می شود. شما باید این نکته را در ذهن داشته باشید که قرار است در ابتدای مسیر بازیگری، مجموعه ای نقش های ریز و درشت و سحطی را قبول کنید و به این ترتیب کم کم رزومه ی کاری خود را گسترش دهید. با طی این مراحل به مرور موفق می شوید.