چارلی هانم زاده ی دهم آوریل 1980 بازیگر انگلیسی است که در نیوکاسل متولد شده است. چارلی هانم کاریزماتیک، با اعتماد به نفس بالا خود را به قله ی هالیوود رسانید و نقش هایی در آثار پرفروش هالیوود به او پیشنهاد می شود. برای همین چارلی هانم را در سرتاسر دنیا می شناسند.

با اینکه موجی از شهرت و محبوبیت او را فراگرفته است، اما در همه ی این سالها چارلی بسیار متواضع رفتار کرده است. او در زندگی روزانه بسیار سخت کوش است و به نظر دیگران اهمیتی نمی دهد. این مرد انگلیسی چشم آبی علاقه مند به شخصیت ساده و وفادار خود بوده و راهبردی آگاهانه در زمینه ی فعالیت های حرفه ای خود دارد.

چارلی هانم

چارلی هانم

بلافاصله پس از تولد چارلی

والدین او از هم جدا شدند. پس از مدتی مادرش دوباره ازدواج کرد. چارلی سه برادر دارد و خودش فرزند دوم است. او لیسانس هنری در زمینه ی بازیگری دارد. در سنین پایین تر پیشنهاد کار مادلینگ به هانم شد اما دست تقدیر او را در مسیر سینما قرار داد. برای اولین بار چارلی هانم در هفده سالگی در تلویزیون ظاهر شد یعنی زمانی که به طور اتفاقی با تهیه کنندگان سریال تلویزیونی Byker Grove در خیابان ملاقات کرد و آشنا شد.

او که با داشتن قدی معادل با 185 سانتی متر بلند و جذاب بود، نگاه تهیه کنندگان را به خود جذب کرد. این سری از فیلم برداری ها با بازی در یک سری انگلیسی دیگر ادامه یافت و در نهایت بازیگر جوان تصمیم گرفت برای دنبال کردن رویاهای خود به هالیوود برود. چارلی هانم با این که جوان بود اما از پذیرفتن نقش هایی که به او اجازه نمی داد همه ی توانایی های خود را نشان دهد، خودداری می کرد.

در همان ابتدای کار چارلی بر آن شد تا در تصمیم گیری های خود بسیار دقیق عمل کند و همه ی معایب و مزایای یک پیشنهاد را پیش از قبول کردن آن بسنجد. چارلی هانم خیلی زود به این نتیجه رسید که اولین نقش هایی که قبول می کند، آینده ی او را در صنعت سینما تعیین خواهد کرد. گفته می شد چارلی هانم شباهت فراوانی به یکی از بازیگران اسطوره ای استرالیا دارد و اینکه چارلی بخواهد در سایه ی او بازی کند یا جای اینکه شخصیت خودش را داشته باشد، به عنوان تصویری از دیگری دیده شود، بسیار باعث رنجش او می شود. از آثار او در سینما می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: شاه آرتور، شهر گمشده ی زی، خیابان گرین، کوهستان سرد و سری پسران آنارشی.