پکیج آموزش بازیگری

در نوشتاری که راجع به آموزش بازیگری حرفه ­ای نوشتیم، دانستیم که سه روش برای آموزش بازیگری وجود دارد.

  • روش آکادمیک و دانشگاهی
  • شرکت در کلاس بازیگری و آموزشگاه­ های بازیگری
  • به صورت خودآموز و تهیه پکیج­ آموزش بازیگری

در روش خودآموز با تهیه پکیج آموزش بازیگری همه چیز از آموزش تئوری تا عملی و تمرین ­ها بر عهده خود هنرجو است. نباید تصور کنید که با صرف هزینه زیاد و کلاس ­های آموزشی گران و ورکشاپ ­های متعدد، در آخر می­توانید بازیگر شوید و فیلم یا تئاتر بازی کنید. همه بازیگران موفق ایران و دنیا با تلاش و استمرار و سخت کوشی زیاد به جایگاه کنونی خود رسیده اند.

راه موفقیت در رسیدن به بازیگری

از هر روشی که آموزش بازیگری را پیش بگیرید مهم­ترین عامل موفقیت تلاش خودتان است. البته نمی­توان تاثیر خیلی خوب کلاس­ها و آموزشگاه­ های معتبر را نادیده گرفت ولی بدون تمرین و پشتکار پیشرفت خاصی نخواهید کرد و به جایی نخواهید رسید. سرمایه اصلی پیشرفت و موفقیت خود شما هستید. آموزشگاه هم از هنرجویان پرتلاش و مستعد خود حمایت کافی می­ کند. امکان آشنایی با گروه­ های فیلم سازی از طریق آموزشگاه هم وجود دارد. زیرا موفقیت هنرجویان رزومه قوی برای آن موسسه محسوب می­شود.اما همه چیز به تلاش، پشتکار و استمرار خودتان بستگی دارد.

تاثیرات دوره بازیگری در زندگی شخصی

توجه کنید که ورود به حوزه بازیگری و آموزشگاه به معنای این نیست که شما بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی قرار است وارد سینما شوید. معروف و مشهور شوید. شما با ورود به این عرصه، علوم و توانایی­ های مختلفی را کسب می کنید. یاد می­گیرید درست بیاندیشید، به زیبایی­ ها توجه کنید. صفات خوب را در خود پرورش دهید. نسبت به رشد شخصی و توسعه فردی خود اهمیت بیشتری دهید و موارد مثبت بسیار زیادی که در زندگی شخصی شما تاثیر خوبی خواهد گذاشت.

تاثیرات دوره بازیگری

تاثیرات دوره بازیگری

 

موارد آموزشی دوره­ ها

برخی از سرفصل مباحثی که در دوره­های آموزشی تدریس می­شود چه در کلاس­ حضوری چه از طریق پکیج آموزش بازیگری معمولا موارد زیر است:

فن بیان

 بزرگترین اساتید بازیگری دنیا معتقدند که بازیگری از نفس کشیدن شروع می شود. پس تقویت فن بیان از پایه ای ترین مهارت­هایی است که هنرجو باید آن را بیاموزد.

یوگا و ورزش

 همان طور که می­دانید یک بازیگر خوب برای ایفای نقش­های متفاوت در شرایط متفاوت باید بدن آماده ای داشته باشد. با تمرینات ورزشی و کششی روزانه و منظم باید این توانایی و انعطاف بدنی را به دست اورد

بازیگری مقابل دوربین

در این دوره ­ها به هنرآموزان بازیگری آموزش داده می شود که چطور جلوی دوربین فیلمسازان قرار بگیرند.با این آموزش آنها به قرار گرفتن مقابل دوربین فیلمبرداری عادت می­ کنند .همچنین در این بخش، آموزش نحوه راه رفتن،کنترل صدا،زبان بدن،تربیت حس، تقویت مهارت­ های کلامی و غیر کلامی و سایر تکنیک های بازیگری مقابل دوربین به هنرجویان ارائه می شود.

شخصیت شناسی

شخصیت شناسی از پایه ­ای ترین علوم بازیگری است. همچنین برای تمام عوامل ساخت فیلم مثل کارگردان و نویسنده و حتی طراح گریم هم آشنایی کامل با مبحث شخصیت شناسی بسیار مهم و تاثیر گذار است.

بداهه پردازی

یکی از مهمترین آموزش­ ها و مهارت ­ها برای هنرجویان بازیگری آموزش بداهه گویی است. به خصوص برای کسانی که علاقه­ مند بازیگری در حوزه کمدی هستند. این مهارت ارزشمند در تمامی عرصه ها باعث بالارفتن سطح بازیگری شما می شود.

دیگر آموزش ­های لازم برای آموزش بازیگری

  • کارگاه تئاتر و بازیگری
  • نمایش خلاق
  • مبانی حرکت
  • تحلیل و بررسی فیلم
  • شعر خوانی
  • شاهنامه خوانی

آموزش بازیگری برای کودکان

کودکانی که در کلاس­های بازیگری شرکت می­ کنند علاوه برا آموزش­ های لازم برای بازیگر شدن، مهارت­ های خوب و کاربردی برای زندگی خود نیز می ­آموزند. آموزش­ های جامعی همچون اعتماد به نفس، خلاقیت و هوش، بیان قوی، ارتباط اجتماعی قوی و به طور کلی بهبود سطح قدرت و هوش کلامی کودک.

همان طور که می­دانیم تمام رفتار­های خوب و بد افراد به دوران کودکی آن­ها بر می­گردد. به همین دلیل اگر می­خواهیم رفتارها و شخصیت خوب، سالم و محکمی در کودک خود ایجاد کنیم، بهتر است از کودکی به فکر باشیم.

آموزشگاه تخصصی بازیگری کودک و نوجوان پانیذ، بهترین فضا و مکان را برای تربیت شخصیت و آموزش هنر بازیگری را برای عزیزان شما فراهم کرده است.