پست فطرت های لعنتی محصول 2009

پست فطرت های لعنتی محصول 2009 فیلمی در ژانر ترکیبی جنگی و کمدی سیاه به نویسندگی و کارگردانی کوئنتین تارانتینو است. برد پیت معروف ترین ستاره ی این اثر است.رابرت ربچاردسن فیلم برداری آن را برعهده داشت و لارنس بندی تهیه کننده ی آن بود. فیلم با این که تنها بودجه ای معادل با هفتاد میلیون دلار داشت، اما توانست فروشی بیش از سیصد و بیست و یک میلیون دلار داشته باشد. زبان فیلم انگلیسی، آلمانی و فرانسه است.

همان طور که می دانید کوئنتین تارانتینو از بزرگ ترین و باهوش ترین کارگردان های هالیوود است. مثل همیشه در پست فطرت های لعنتی هم شاهد درخشش این کارگردان متفاوت بودیم. به طوری که پست فطرت های لعنتی توانست نامزد دریافت هشت جایزه ی اسکار در بخش های مختلف باشد. از این میان می توان نامزدی های دریافت جایزه ی بهترین فیلم سینمایی، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر مرد در نقش مکمل، بهترین تدمین فیلم، بهترین تدوین صدا و بهترین ترکیب صدا را نام برد. از بین هشت نامزدی تنها یک اسکار سهم فیلم پست فطرت های لعنتی شد و آن هم جایزه ی اسکار برای بهترین بازیگر مرد در نقش مکمل برای کریستوف والتز بود. اگر کلیه ی جشنواره ها و فستیوال ها را در نظر بگیریم، فیلم توانست صد نامزدی به دست آورد و برنده ی چهل هشت جایزه شود. این برای یک فیلم موفقیت بزرگی محسوب می شود.

پست فطرت های لعنتی محصول 2009

پست فطرت های لعنتی محصول 2009

داستان پست فطرت های لعنتی محصول 2009

در خلال جنگ جهانی دوم که فرانسه به اشغال نازی ها در آمده است، گروهی از سربازان یهودی آمریکایی برآن می شوند تا رهبران نازی را ترور کنند. اما ماموریت آن ها با برنامه های یک صاحب تئاتر منتقم که هدفی مشابه را در سر می پروراند، همزمان می شود.

نکته ی جالب این که کارگردان فیلم، کوئنتین تارانتینو، ناگهان در روند تولید فیلم، تصمیم گرفت پروژه را رها کند زیرا فکر می کرد که نمی تواند بازیگر مناسبی را برای نقش کلنل هانتز لاندا پیدا کند! او گمان می کرد مبادا شخصیتی را خلق کرده باشد که اصلا قابل بازی کردن نباشد! اما بعد از این که کریستوف والتز در تست بازیگری شرکت کرد، هم تارانتینو و هم تهیه کننده لارنس بندر به توافق رسیدند که بازیگر فوق العاده ی مورد نظر را یافته اند. تماشای این فیلم جذاب را به شما توصیه می کنیم.