هیو جکمن بازیگر معروف استرالیایی است. او متولد دوازدهم اکتبر سال 1968 در سیدنی می باشد و اکنون پنجاه سال دارد. نام پدرش کریستوفر جکمن و نام مادرش گریس واتسون می باشد. او دو برادر بزرگتر به نام های ایان و رالف و دو خواهر بزرگتر به نام های سونیا و زو دارد.

یک سال پیش از تولد هیو، والدین انگلیسی او به استرالیا مهاجرت نمودند. در آنجا، پدرش به عنوان یک حسابدار کارآزموده حسابی مشغول به کار شد اما مادرش گریس خیلی خوب نتوانست با محیط و شرایط جدید خودش را تطبیق بدهد. هیو یک و نیم سال آغازین زندگی خود را در کنار مادرش سپری نکرد. ازدواج والدین او نتوانست دوام زیادی داشته باشد و در نهایت زمانی که جکمن هشت ساله بود، این ازدواج به پایان رسید و مادرش به انگستان بازگشت. گریس، هیو و چهار برادر و خواهر او را رها کرد تا توسط پدرشان بزرگ شوند.

حتما می توانید تصور کنید

که چنین تجربیاتی در دوران کودکی تا چه اندازه می تواند دشوار باشد و اینکه به نظر می رسد در موفقیت هنری هیو جکمن بی تاثیر نبوده است. در ابتدا، هیو جکمن کار هنری خود را به عنوان دلقک برای برنامه های مخصوص کودکان آغاز کرد. اما در سال 1995 اولین حضور او در تلویزیون و در درام کورلی اتفاق افتاد. او در این درام نقش کوین جونز را بازی می کرد و این گونه بود که مسیر بازیگری اش آغاز شد.

ازآثار او در سینماست: کسی که تو دوست داری، مردان ایکس، ایکس دو، داستان های ارواح گمشده، پاهای شاد، اعتبار، فواره، استرالیا، کُره، زندانیان و ادی و عقاب. از آثار او در تلویزیون: ویوا لفلین، مردی از رودخانه ی برفی و قانون زمین.

هیو جکمن

هیو جکمن

هیو جکمن برای بازی خوب خود تا کنون یک بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. همچنین چهار بار نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شده است که یک بار موفق به برنده شدن بوده است. او نامزدی هایی چند در تونی اواردز نیز داشته است.

همسر هیو جکمن،

دبورا لی فرنس نام دارد که او نیز یک بازیگر استرالیایی است و این دو در روز یازدهم آوریل سال 1996 با هم ازدواج کردند. در طی این زندگی بیست و دو ساله، هیو و دبورا دو فرزندخوانده برای خود برگزیدند که پسرشان اسکار ماکسیمیلیان جکمن و دخترشان اوا الیوت جمکن نام دارند.  هیو جکمن اعلام کرد که از زمانی که فرآیند فرزندخواندگی را آغاز کردند، همه ی اضطراب خود و همسرش از بین رفته است.