هنرنمایی کودکان و نوجوانان کشور در عرصه تئاتر https://paniz-acting.com

پانزدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان پانیذ

پانزدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان پانیذ

پانزدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان پانیذ

پانزدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان پانیذ

برپایی پانزدهمین جشنواره تئاتر کودکان و نوجوانان آموزشگاه پانیذ در محل تئاتر شهرزاد

تئاتر کودکان و نوجوانان به مانند دنیای آنان، بسیار متفاوت از تئاتر بزرگسالان است و ماحصل این دنیای جذاب و صادقانه، مطمئنا نمایش‌هایی دوست‌داشتنی خواهد بود؛ اتفاقی که در «پانزدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان  پانیذ» شاهد آن بودیم. این جشنواره، یکشنبه 18 شهریور در پردیس تئاتر شهرزاد و با حضور علیرضا صدرالدینی مدیرکل دفتر مطالعات سینمایی، بهاره رمزی نماینده دفتر توسعه فناوری سینمایی، مهدی احمدوند مدیر آموزش دفتر مطالعات سینمایی و پانته‌آ خاموشی مدیر پژوهش دفتر مطالعات سینمایی و همچنین هنرمندانی به مانند جواد انصافی، داوود منفرد، عباس نائی، بهمن هاشمی، محمد احتشامی و نفیسه روشن، به کار خود پایان داد. مجری این مراسم حمیدرضا قاسمی بود که خود از فعالان حیطه تئاتر کودک و نوجوان است.

در این رویداد تئاتری که طی 3 روز و در سه بخش نوجوان، جوان و کودک برگزار شد، هفده گروه به هنرنمایی پرداختند که اکثر این آثار با استقبال و تشویق حاضران مواجه گردید.

برگزارکننده این دوره از جشنواره به مانند دوره‌های قبل، «آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان پانیذ» با مدیریت رکسانا خلوتی بود. مهرناز اصفهانی، مدیریت بخش اجرایی را بر عهده داشت و ملیکا رضی، مشاور و ناظر کیفی جشنواره بود. محمدرضا غریب‌زاده، دبیری جشنواره و همچنین فریبا متخصص، صدرالدین حجازی و رحیم نوروزی، داوری آن را بر عهده داشتند. اختتامیه نیز در اواسط ماه محرم برگزار خواهد شد و طی آن آثار و نفرات برتر معرفی خواهند شد.

به گفته صدرالدین حجازی، هنرمندان کودک و نوجوان به خوبی توانستند به ایفای نقش بپردازند و این نشان از پتانسیل بالای آنها در بازی دارد که البته شکوفایی هر چه بیشتر این استعدادها، نیازمند پرورش جدی‌تر توسط مربیان آگاه و توانمند است. فریبا متخصص ضمن اذعان به نمایش‌ زیبای بچه‌ها به این موضوع اشاره کرد که در این جشنواره برنده و بازنده معنایی ندارد و همه گروه‌ها به خاطر تلاشی که داشته‌اند، برنده هستند. رحیم نوروزی نیز خطاب به والدین هنرجویان پانیذ، از آنان خواست که در وهله اول به افزایش قدرت و مهارت فرزندانشان در بیان و رفتار اجتماعی توجه کنند و در وهله بعد به ورود آنان به دنیای حرفه‌ای بازیگری. در پایان، هر سه داور از پدران و مادران حاضر در مراسم به‌خاطر حمایت از فرزندانشان برای رشد در عرصه هنر، قدردانی کردند.

کانال رسمی تلگرام آموزشگاه بازیگری کودک و نوجوان پانیذ

http://t.me/paniz_acting

تهیه خبر: ناهید مرادی