هدشات مناسب

از آن جایی که یک هدشات مناسب به عنوان امضای شما در نظر گرفته می شود و معرفی نامه ی شما است، بسیار مهم است که دقت کافی را در آن داشته باشید. تصویر شما، برند شما و جلوه ی شما، در هدشات تان خلاصه می شود. اگر از یک عکاس هدشات حرفه ای کمک نگیرید، احتمالا تصویر خوبی را برای ارائه نخواهید داشت و این اصلا در عالم بازیگری پذیرفته نیست.

یکی از مواردی که تصویرتان را از حالت مقبول خارج می کند، پردازش های بیش از حد است که منجر می شود خود واقعی تان نباشید. داشتن هدشات خوب و حرفه ای، تضمینی برای سرمایه گذاری مناسب در حرفه ای است که آن را برگزیده اید. اگر بخواهیم یکی از مهم ترین ویژگی های یک هدشات مناسب را مرور کنیم می گوییم: هدشات باید نشان دهنده ی خود واقعی تان باشد.

هدشات مناسب

هدشات مناسب

نگاه فلسفی!

بیایید نگاهی فلسفی داشته باشیم! هدشات باید بتواند ماهیت وجودی شما را به بهترین شکل نمایش دهد. اگر شما خودتان را یک کاراکتر در نظر بگیرید، انتظار دارید در یک تصویر ثابت به چه شکلی دیده شوید؟ این اصلا به معنای این نیست که در هدشات باید حالات چهره ای خاصی به خود بگیرید، کلاه، عینک و یا رژ لب براق داشته باشید! منظور ما به سادگی این است که تصویر شما باید نکاتی از شخصیت تان را برملا کند. درواقع با دو روی یک سکه سر و کار داریم. تصویر شما می تواند نمایشی از شما در یک روز زیبای آفتابی باشد اما در عین حال باید نشان دهد که در یک مصاحبه کاری یا قرار ملاقات رسمی برای تست بازیگری چگونه به نظر خواهید رسید.

در مصاحبه ای که با کارگردان انتخاب بازیگر یعنی استیوی ری (Stevie Ray) داشتیم، او دقیقا همین موضوع را توضیح داد. اگر وارد اتاق تست بازیگری شوید در حالی که هیچ شباهت و تناسبی با هدشات تان ندارید، دو معنا می توان از این پدیده برداشت کرد: اول این که برای این نقش کاملا نامناسب هستید، چون موهایتان کوتاه تر، روشن تر و یا رنگ پوست تان متفاوت است، و دوم این که ممکن است برای نقشی که تست بازیگری آن هفته ی گذشته انجام شد، مناسب بوده باشید! اما شما آن را به دلیل عدم تطابق خودتان با تصویرتان از دست داده اید. همه ی این ها نشان می دهد که اگر هدشات خود واقعی شما را نشان ندهد، در واقع ارزش هنری نخواهد داشت و فقط آینده ی شغلی تان را با مشکل رو به رو می کند. بنابراین دقت لازم دا در این قضیه داشته باشید.

بخوانید: درس هایی از پاتریک کالن