هتل بزرگ بوداپست محصول 2014

هتل بزرگ بوداپست محصول 2014 اثری جذاب و متفاوت به کارگردانی وس اندرسون می باشد که مثل همیشه امضای این کارگردان بزرگ را دارد. تقارن هایی که در این فیلم درام کمدی مشاهده می کنیم، در آثار دیگر این کارگردان برجسته هم مشاهده می شود. عناصر برجسته ی فیلم های وس اندرسن را می توان در عجیب بود و اکسنتریسیتی، تقارن و سیمتری، و استایل کاملا بارز و خاص در نحوه ی روایت و جلوه های بصری ویژه خلاصه کرد. به عقیده ی بسیاری از منتقدان، وس اندرسن به عنوان یکی از کارگردانان صاحب سبک دنیای مدرن شناخته می شود. کارگردانی که آثار وی همگی دارای امضای خاص او هستند. شاید شما آقای روباه شگفت انگیز را دیده باشید که یکی از آثار تکرارنشدنی اندرسن است.

هتل بزرگ بوداپست محصول 2014

هتل بزرگ بوداپست محصول 2014

پیرنگ فیلم

اما به هتل بزرگ بوداپست محصول 2014 برمی گردیم. داستان به این شکل خلاصه می شود: در دهه ی 1930، هتل بزرگ بوداپست در نزدیگی تفرجگاه اسکی اروپا بسیار محبوب و شناخته شده است. مالک این هتل گوستاو اچ نام دارد. زیرو که یک سالن کار دون پایه است، به مرور زمان دوست و همراه گوستاو می شود. گوستاو عادت دارد با افتخار فراوان، خدمات لوکس و های کلاسی را به مراجعان هتل ارائه دهد. زمانی که یک بانوی پیر از دوستان گوستاو به طرز رازآلودی می میرد، گوستاو به عنوان یکی از مظنونین اصلی شناخته می شود و همچنین یک تابلوی نقاشی بسیار باارزش را طبق وصیت نامه ی این زن به ارث می برد.

در این اثر ویلم دفو هم به ایفای نقش پرداخته است و مثل همیشه در نقش شخصیتی خطرناک ظاهر شده است. ادوارد نورتن و سرشا رونن هم از سایر بازیگران هتل بزرگ بوداپست هستند. استفاده ی هوشمندانه از رنگ ها در هتل بزرگ بوداپست، منجر به تغلیظ خط روایی و زیباتر شدن نحوه ی نشان دادن گذر زمان شده است. صورتی ها و بنفش ها در پالت وس اندرسن در فیلم هتل بزرگ بوداپست بسیار پررنگ بوده اند.

فروش گیشه ی این اثر بسیار موفقیت آمیز بود و در کنار آن، نظر مثبت منتقدین را به خود جلب کرد. تماشای این اثر متفاوت را به علاقه مندان آثار خاص هالیوود توصیه می کنم. چرا که هتل بزرگ بوداپست آمیزه ای از شخصیت های منحصربفرد، مکان ها و رویدادهایی است که  هم تعجب مخاطب را برمی انگیزد و هم موجبات لذت او را فراهم می آورد. در کنار این تماشای آقای روباه شگفت انگیز هم توصیه می شود.