میان ستاره ای (Interstellar) محصول 2014

میان ستاره ای (Interstellar) محصول 2014 یک اثر فاخر در ژانر عمی تخیلی است که به کارگردانی غول بزرگ هالیوود، کریستوفر نولان ساخته شده است. کریستوفر نولان به همراه خانم اما توماس یعنی همسرش و نیز  لیندا اوبست تهیه کنندگی این اثر را انجام دادند. فیلم نامه را آقای فیلمساز به همراه برادرش جاناتان نولان نگاشتند. بازیگرانی مانند آن هثوی و بیل ایروین در این فیلم به ایفای نقش پرداختند. فیلم بودجه ای معادل با 165 میلیون دلار داشت و توانست فروش خوب 677 میلیون دلاری داشته باشد. میان ستاره ای در تاریخ هفتم نوامبر 2014 اکران شد.

آقای کیپ ثورن فیزیکدان نظری به عنوان مشاور علمی و تهیه کننده ی اجرایی با اعضای تیم همکاری داشتند. همان طور که می دانید، یک رمان خوب را یک نویسنده به تنهایی می نگارد اما سینما عرصه ی همکاری های گسترده میان آدم هاست. یک فیلم ساز قطعا نمی تواند به تنهایی اثری را خلق کند. در این میان ساختن یک چنین فیلم برجسته ای، طبیعتا مستلزم داشتن یک تیم قوی و گسترده است.

میان ستاره ای محصول 2014

میان ستاره ای محصول 2014

داستان فیلم میان ستاره ای محصول 2014

به فعالیت های گروهی از دانشمندان می پردازد که در ماجراجویی اخیر خود قصد دارند از یک کرم چاله ی تازه کشف شده برای غلبه بر موانع فضانوردی انسان ها استفاده کنند. آن ها می خواهند گستره های وسیع فضایی را از این طریق فتح نمایند.

جوایز فیلم

میان ستاره ای اثری برجسته و متفاوت بود که توانست جوایز و نامزدی های فراوانی را در جشنواره های مختلف به دست آورد. پنج نامزدی دریافت جایزه ی اسکار تنها بخشی از تحسین هایی بود که این فیلم از آن خود کرده بود. در این میان پل فرانکلین، اندرو لاکلی، ایان هانتر و اسکات فیشر توانستند اسکار بهترین جلوه های ویژه را از آن خود سازند.

آن هثوی توانست در نقش بازیگر مکمل زن خیلی خوب بدرخشد. اگر بازی او را در فیلم میان ستاره ای با فیلم بینوایان مقایسه کنیم، واقعا متعجب می شویم که چرا برای این اثر علمی تخیلی اسکار به او تعلق نگرفت! بسیاری از طرفداران کریستوفر نولان معتقدند که جلوه های ویژه ی این فلیم به اندازه ی جذاب و متفاوت بود که حتی شایستگی آن فراتر از دریافت یک جایزه ی اسکار بود، کما این که جلوه های ویژه ی میان ستاره ای در سایر جشنواره ها هم موفق به کسب جایزه شد.

برخی عقیده دارند این فیلم بهترین اثر کریستوفر نولان می باشد، چرا که چنین نماهای متفاوت و تامل برانگیزی واقعا در تاریخ سینمای هالیوود بی سابقه یا کم سابقه بوده است. پیشنهاد می شود هر چه سریع ترین این فیلم متفاوت و خوب را ببینید. اگر شما دانش اندکی از فیزیک و فضا داشته باشید، حیرت زده تر می شوید و لذت بیش تری می برید.