مهر هفتم محصول 1957

مهر هفتم محصول 1957  یکی از شاهکارهای اینگمار برگمن است و روایت کننده ی شوالیه ای است که مرگ را به همراه و هم بازی شطرنج خود تبدیل می کند. این شوالیه آنتونیوس بلاک نام دارد و از این باور که خدایی وجود نداشته باشد سخت برآشفته است. به همین دلیل سفری را می آغازد و در خلال آن با بازیگرانی سیار و متحرک آشنا می شود که با شیر و توت فرنگی از او پذیرایی می کنند و دیدگاه های خود را درباره ی پدیده های مختلف به اشتراک می گذارند.

زیبایی مهر هفتم محصول 1957  در این است که امضای شیک و همیشگی کارگردان را به همراه دارد. و با همان مفاهیمی سر و کار دارد که دغدغه های اصلی اینگمار برگمن بوده اند. مفاهیمی چون عشق، مرگ، زندگی و فلسفه ی زیستن. مهر هفتم محصول 1957  داستان مردی را روایت می کند که پرسش های بنیادین درباره ی مرگ، زندگی، وجود خدا دارد و در دوران بیماری طاعون سیاه، به دنبال یافتن پاسخ راه می افتد. او تا جایی مرگ را به دنبال خود می کشاند تا بالاخره تا زمانی که زنده است فرصت انجام کارهایی را داشته باشد که همیشه برایش برنامه داشته.

مهر هفتم محصول 1957

مهر هفتم محصول 1957

جزئیات فیلم

بازیگری مانند بیبی اندرسون که در بسیاری از آثار برگمن بازی کرده بود در مهر هفتم هم با او همکاری کرد. زبان فیلم سوئدی و لاتین بوده و بودجه ای معادل با 150 هزار دلار در بر داشت. سکانس پایانی فیلم نمایش دهنده ی رقص مرگ است که به زیبایی توسط کارگردان این اثر خلق شده است. به عقیده ی من اینگمار برگمن غول بزرگی در دنیای سینما است و قرار نیست هر مخاطب عامی فیلم های او را به طور کامل درک کند. تقریبا همه ی آثار این کارگردان حال و هوایی غریب، فضاسازی ای غم بار و نگاهی افسرده گون به دنیا و آدم ها دارند. آثار این کارگردان در نمایش احساسات انسانی و پیچیدگی های روابط بسیار قوی عمل می کند.

ارسال نظرات درباره مهر هفتم محصول 1957

تماشای مهر هفتم محصول 1957  را به شما عزیزان توصیه می کنیم. لطفا بعد از تماشای این اثر نظرات خود را در قسمت مربوط به نظرات همین نوشتار بنویسید تا بعد از تایید شدن منتشر گردد. شما می توانید با به اشتراک گذاشتن نظرات تان با دوستان دیگر ارتباط بگیرید و تفکرات خوب تان را بازتاب دهید. طبیعتا این کار می تواند تمرینی برای افزایش هوش هنری و اجتماعی شما عزیزان باشد. منتظر نظرات خوب تان خواهیم بود.