مزایای گوشه گیر بودن محصول 2012

مزایای گوشه گیر بودن محصول 2012 درامی درباره ی بلوغ است که به نویسندگی و کارگردانی استیون شباسکی ساخته شده است. اما واتسون و لوگن لرمان بازیگران اصلی این فیلم هستند. مدت زمان مزایای گوشه گیر بودن 103 دقیقه است و با بودجه 13 میلیون دلاری توانست به فروش 33.4 میلیون دلار برسد.

داستان

داستان فیلم از این قرار است که یک نوجوان خجالتی به نام چارلی (لوگن لرمان) که در موقعیت های اجتماعی عملکرد خوبی ندارد، همیشه گوشه گیر است و به جای بهره مند شدن از تجربیات زندگی به عنوان یک ناظر بیرونی است که زندگی دیگران را فقط تماشا می کند. این روند ادامه دارد تا زمانی که دو دانش آموز کاریزماتیک، معلم و مرشد او می شوند. سم (اما واتسون) که روحیه ی آزاده ای دارد و پاتریک که نابرادری او است، به چارلی کمک می کنند تا لذت دوستی ها را بچشد، برای بار اول عاشق شود، از موسیقی لذت ببرد و خیلی کارهای دیگر که چارلی با آنها بیگانه بود را به او آموزش می دهند.

دوستان چارلی آماده می شوند که برای تحصیل در کالج او را ترک کنند و غم درونی چارلی باعث می شود اعتماد به نفسی را که اخیرا به دست آورده بود، مجددا از دست بدهد. چارلی در ابتدای فیلم به شدت درونگرا و کم حرف است اما به مرور زمان تغییر می کند و این فرصت را به خودش می دهد تا از نظرات خود حرف بزند و از چیزی نترسد. در ادامه ی فیلم مشخص می شود که حوادثی در دوران کودکی منجر به این وضعیت روحی چارلی شده بوده.

مزایای گوشه گیر بودن محصول 2012

مزایای گوشه گیر بودن محصول 2012

اثری مختص نوجوانان

 فیلم برای نوجوانانی که فیلم های اما واتسون را دوست دارند توصیه می شود. دنیای نوجوانان، تردیدهای سن بلوغ، روابط و پیچیدگی های آن به خوبی در مزایای گوشه گیر بودن محصول 2012 توصیف شده اند. بازی اما واتسون مثل همیشه به دل می نشیند. لوگن لرمان دقیقا همان مدل بازی ای را دارد که در فیلم Fury در کنار برد پیت داشت. همان ترس اولیه، همان اعتماد به نفس نداشته، و این که هر دوی این ها در تکاملی ناگفته جای خود را به شهامت و اقتدار می دهند. گویی لرمان برای ایفای نقش های این چنینی ساخته شده است!

امتیاز راتن تومیتوز این فیلم 86 درصد و امتیاز IMDb آن 8 از 10 است. مایکل بروک آهنگساز مزایای گوشه گیر بودن و کمپانی تولید کننده ی آن Mr. Mudd بوده اند. مزایای گوشه گیر بودن نمایان کننده ی عمیق ترین و واقعی ترین احساسات انسانی است که حتی اگر مقاومت کنیم باز هم خودشان را نشان می دهند.