مجلس رقص محصول 2011 هالیوود
17
سپتامبر

مجلس رقص محصول 2011 هالیوود

مجلس رقص محصول سال 2011 هالیوود از آثار خوب مخصوص گروه سنی نوجوانان است. همان طور که می دانید مجلس رقص آئینی است که در انتهای سال تحصیلی در دوران دبیرستان و عموما در کشورهای غربی برگزار می شود. مراسمی که بسیار رسمی بوده و برای افراد شرکت کننده از اعتبار خاصی برخوردار است.

فیلم مجلس رقص یک درام عاشقانه است

که به کارگردانی جو ناسبام و تهیه کنندگی تد گریفیت ساخته شده است. نویسنده ی این اثر کیتی وچ نام دارد. بازیگران این فیلم رمانتیک شامل ایمی تیگاردن در نقش نوا پریسکات، تامس مکدانل در نقش جسی ریکتر، کامرون مونگان، یین چنگ، نولان ساتیلو، دنیل کمپبل، کایلی بانبری و دیگران هستند.

داستان فیلم عبارت است از نوجوانانی دبیرستانی که برای برگزاری مجلس رقص پایان دبیرستان در تلاش هستند و در این مسیر با چالش هایی رو به رو می شوند. مثلا سالن رقصی که آماده کرده بودند، دچار حادثه ی آتش سوزی می شود و موضوع دیگر انتخاب فرد مناسب برای مهمانی ویژه است که فکر و ذکر بچه های دبیرستان را به خود مشغول کرده است.

مجلس رقص محصول 2011 هالیوود
نمایی از فیلم زیبای مجلس رقص، جایی که نوا در کنار دوستانش از وقایع روز خود می گوید…

اگرچه به داستان های عاشقانه ی زیادی در خلال فیلم پرداخته می شود اما مهم ترین آن ها همان رابطه ی جسی و نوا است که در ابتدا با چالش و سوء تفاهم شروع می شود اما در نهایت احساسات ویژه ای بین این دو نفر شکل می گیرد که بر پایه ی شناخت است.

با این که هزینه ی ساخت این فیلم رمانتیک

و کمدی معادل هشت میلیون دلار بوده است اما فروش گیشه ای برابر با 10.1 میلیون دلار داشته است. ممکن است راتن تومیتوز نمره ی چندان جذابی به این فیلم نداده باشد اما من فکر می کنم این که برهه ی جذابی از زندگی افراد این گونه توصیف شود ارزشمندی خاص خود را دارد، ضمن اینکه در بحث هنر، مخاطب خیلی مهم است و  مخاطبان این اثر نوجوانانی هستند که در همان دوره ای از زندگی خود به سر می برند که شخصیت های اصلی فیلم.

بنا بر این اگر مخاطب را در نظر بگیریم، فیلم اتفاقا جذابیت های خاص خود را دارد. مجلس رقص افرادی را به تصویر می کشد که برای رسیدن به هدف خود بسیار مصمم هستند. شاید مهمانی رقص تنها یک بار در زندگی افراد اتفاق بیفتد، پس چرا نباید به اندازه ی کافی به آن پرداخت و آن را در زیباترین شکل خود برگزار نمود؟! تماشای این فیلم را به همگی، مخصوصا نوجوانان توصیه می کنیم.