مت دیمن بازیگر معروف هالیوود است که تا کنون جوایز زیادی را در زمینه بازیگری و فیلم نامه نویسی به دست آورده است. او همچنین در تهیه کنندگی فیلم های سینمایی فعالیت دارد. مت دیمن در روز هشتم اکتبر سال 1970 در کمبریج ماساچوست به دنیا آمد. درخشش او در سال 1977 و بعد از فیلم نامه نویسی اثر ویل هانتینگ خوب به همراه بن افلک انجام شد. اثری که در آن مت دیمن به ایفای نقش نیز پرداخته بود و نقش یک نابغه ی خودآموز را بازی می کرد.

از آن زمان تا کنون

دیمن در فیلم های فراوانی بازی کرده است که از محبوب ترین آن ها سری یازده یار اوشن می باشد. همچنین مردم مت دیمن را برای سری فیلم های جیسون بورن بسیار دوست می دارند. از دیگر آثار جذاب او، آقای ریپلی باهوش و مریخی به کارگردانی ریدلی اسکات می باشد.

من دیمن

پدر مت در حوزه ی املاک کار می کرد

و مادرش نانسی معلم ابتدایی بود. دیمن یک برادر به نام کایل دارد که سه سال از او بزرگ تر است. ضمن این که والدین او زمانی که مت نوپا بود، از هم جدا شدند. زمانی که مت دیمن ده ساله بود، پسری را در نزدیکی های خانه شان ملاقات کرد که بن افلک نام داشت. از آن روزها تا کنون این دو به دوستان فوق صمیمی تبدیل شده اند و همه این موضوع را می دانند! آن ها با هم بیس بال بازی می کردند و بعدها به دبیرستان مشترک رفتند. در نهایت هر دو بازیگر شدند.

در ابتدا مت دیمن در دانشگاه هاروارد شروع به تحصیل در رشته ی زبان انگلیسی کرد اما آن را نیمه کاره رها کرد تا کار بازیگری را دنبال کند. مت دیمن با دوست طولانی مدت اش یعنی لوسیانا باروسو ازدواج کرده است. آن ها صاحب سه فرزند دختر شدند. ایزابلا، جیا و استلا. همچنین لوسیانا یک دختر به نام الکسا از ازدواج سابق خود داشت که اکنون همگی با هم زندگی می کنند.

در سال 2007 مت دیمن به عنوان جذاب ترین مرد زنده در مجله ی مردم شناخته شد. همچنین مدت ها قبل و در سال 1997 دیمن با واینونا رایدر وارد رابطه شده بود که این موضوع در سال 2000 خاتمه یافت. شما می توانید مقاله ی معرفی واینونا رایدر را در همین سایت پیدا کرده و بخوانید. دیمن زندگی خصوصی خود را بسیار محترم می داند و از فاش شدن اسرار خود در مطبوعات جلوگیری می کند. هیچ صفحه ی معتبری در اینستاگرام وجود ندارد که متعلق به مت دیمن باشد.