مارگو رابی زاده ی دوم جولای 1990 بازیگر استرالیایی است. به نظر می رسد داستان زندگی مارگو رابی مانند داستان سیندرلاست، با این تفاوت که در عصر مدرن رخ داده است. راهی که او برای رسیدن به شهرت پیمود قطعا سهل نبود. مارگو در راه رسیدن به هدف خود به قدری تلاش می کند که تلاش ها و زحمت او متناسب یک انسان نبود بلکه شایسته ی یک پری افسانه ای است!

زمانی که مارگو متولد شد، والدین او در شهری در استرالیا زندگی می کردند که بسیار توریستی بود اما آن ها دخترشان را به مزرعه ی مادربزرگ فرستادند تا دوران کودکی خود را آنجا سپری کند و بزرگ شود. پدر مارگو رابی کشاورز بود و همسر خود را به همراه چهار فرزندی که داشتند، رها کرد و تنها گذاشت. مارگو رابی، دو برادر و یک خواهر دارد. رابی هرگز عملکرد غیر انسانی پدرش مایک را نبخشید و در آینده از برقراری هرگونه ارتباط با پدرش دوری جست.

مادر او که تک و تنها مانده بود،

مجبور بود به سختی کار کند تا بتواند چهار فرزند خود را از نظر تحصیلی تامین کند. مادر خانواده که یک فیزیوتراپیست بود، با بچه های معلول و افراد پیر و ناتوان کار می کرد. مارگو در دوران کودکی بسیار کنجکاو بود و همه ی تلاشش را می کرد تا زندگی پر از شادی و نشاط داشته باشد. دختربچه به استودیو تئاتر و باشگاه های رقص می رفت و قایق رانی می کرد.

مارگو رابی

مارگو رابی

پس از فارغ التحصیلی از مدرسه

مارگو رابی به طور تفننی به مزرعه ی دوران کودکی می رفت و به مادربزرگ خود سری می زد. مارگو در سن ده سالگی یاد گرفته بود که ماهرانه از کنده های چوب هیزم تهیه کند و شیر بدوشد. پس از مدرسه، رابی وارد کالج شد و همزمان سه کار انجام می داد تا بتواند زندگی خود را بگذراند و کار را برای مادر خود ساده تر سازد. کارهای سه گانه ی او در آن زمان عبارت بودند از: کار کردن به عنوان گارسون در رستوران، تمیزسازی اتاق های یک هتل و فروختن سوغاتی و نوشیدنی در ساحل.

زمانی که رابی پول کافی پس انداز کرد، در ملبورن در کلاس های بازیگری شرکت کرد. همزمان که در موسسه ی هنری آموزش می دید، در تست های بازیگری شرکت می کرد و همزمان کار هم می کرد. در آن زمان برای اینکه بتواند هزینه ی دوره های بازیگری را بپردازد، ساندویچ می فروخت. بالاخره زحمات فراوان او نتیجه داد و مارگو رابی وارد بازیگری در سینما شد که از آثار او می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: درباره ی زمان 2013، ز مثل زکریا 2015، افسانه ی تارزان 2016 و من تانیا محصول 2017.