لورا درن

لورا درن متولد دهم فوریه 1967 بازیگر آمریکایی است که در لس آنجلس به دنیا آمد. در خلال سال های زیادی که از فعالیت هنری لورا درن می گذرد، هنر او شکوفا شد و هر روز شاهد نمایش های ماهرانه تری از او در سینما و تلویزیون هستیم. او هر روز ابعاد جدیدی از خود را به نمایش می گذارد که اصلا انتظارش را نداشتیم.

کودکی لورا درن

لورا درن، در خانواده ای از بازیگران موفق به دنیا آمد. پدر و مادرش به ترتیب بروس درن و داین لد نام داشتند. این زوج در فیلم فرشته های وحشی بازی کرده بودند و حتی نامزد دریافت جایزه ی اسکار شده بودند. اگر بخواهیم سایر بستگان لورا درن را بررسی کنیم، کارنامه ی آن ها هم دست کمی از والدین اش ندارد. پدربزرگ او جورج درن به مدت هشت سال فرماندار یوتا بود. او در سال 1930 به مقام منشی دفاع امریکا ارتقا یافت. همچنین، مادربزرگ لورا و همسر جورج، یک بازیگر معروف بود. دایی لورا درن، نویسنده ای به نام تنسی ویلیامز است. زمانی که لورا دو ساله شد، والدین اش ازهم جدا شدند. دخترک کوچولو را مادر و مادربزرگ به کمک هم بزرگ کردند.

"<yoastmark

آشنایی با هنر

در سن هفت سالگی، او توانست دو تعطیلات تابستانی را در مجموعه های فیلم دو کارگردان افسانه ای یعنی سر آلفرد جوزف هیچکاک و مارتین اسکورسیزی سپری کند. در آن هنگام پدر او در فیلم توطئه ی خانوادگی و مادر او در فیلم آلیس دیگر اینجا زندگی نمی کند بازی می کردند.

خانم درن، بعدها در مصاحبه ای گفت که در آن زمان دوست داشته زندگی خود را وقف سینما کند. لورا به این نتیجه رسید که اگر سر فیلمبرداری کارگردانان افسانه ای حاضر نشده بود و فیلم های کارگردان های رده پایین تر را مشاهده کرده بود، شاید مسیر زندگی اش، الان متفاوت بود. در سن نه سالگی لورا درن، اعلام کرد که تمایل دارد بازیگر شود و از طرف مادرش حمایت لازم را دریافت کرد. مادر به او هشدار داد که باید خودش را آماده کند تا به سختی کار کند و برای دو سال آینده قید آخر هفته ها را بزند!

لورا درن به تنهایی زندگی می کند و پسرش الری واکر و دخترش جایا را بزرگ می کند. این دو فرزند حاصل ازدواج درن با موزیسین بن هارپر می باشد. آن ها رد سال 2005 ازدواج کردند اما این دوران پس از هشت سال به پایان رسید. برخی از آثار او به شرح رو به رو است: سریع و خشن، پارک ژوراسیک، آسمان اکتبر، شهروند روث، وحشی، دروغ های کوچک بزرگ و روشن شده.