لئون حرفه ای محصول 1994

لئون حرفه ای محصول 1994 یک فیلم اکشن و هیجانی به کارگردانی Luc Besson است. ژان رنو و ناتالی پورتمن مهم ترین بازیگران این اثر هستند. ماجرای فیلم از این قرار است که ماتیلدا (ناتالی پورتمن) که دوازده سال بیشتر ندارد، اما در همین سن کم با ابعاد سیاه زندگی Hشنا شده است، خانواده ی خود را از دست می دهد، چرا که پدر او مواد مخدر را برای افسران پلیس آلوده ذخیره می کند و به همین دلیل به دردسر می افتد.

 قاتل یا عاشق پیشه؟

پس از مرگ همه ی اعضای خانواده، لئون که همسایه ی آن ها است، از ماتیلدا مراقبت می کند. لئون تیراندازی است که برای مابستر تونی کار می کند و اصول حرفه ای تیراندازی را به ماتیلدا آموزش می دهد. آن ها با هم یک تیم خوب تشکیل می دهند و بر آن می شوند تا انتقام خانواده ی ماتیلدا را از تبهکاران بگیرند. پایان ماجرا اما غم انگیز است، چرا که لئون با همه ی رشادت ها و نوآوری های رزمی، نمی تواند زنده بماند. ناتالی پورتمن و ژان رنو هر دو بازی فوق العاده ای در این فیلم داشته اند. با این که لئون زندگی مجرمانه ای دارد، اما درباره ی زندگی عشقی اش حرف می زند، و علاقه ی عجیبی به یک گلدان دارد. 

"<yoastmark

مدت زمان فیلم 133 دقیقه و محصول کشور فرانسه با زبان انگلیسی است. فیلم با بودجه ی 16 میلیون دلاری توانست 46.1 میلیون دلار فروش داشته باشد. لئون حرفه ای محصول 1994، توانست نظر مثبت منتقدان را به دست آورد. امتیاز 74 درصدی لئون حرفه ای در راتن تومیتوز نشان دهنده ی این بازتاب مثبت است. تیزهوشی، اعتماد به نفس و نگاه به تصویر بزرگ تر از عناصر مهم فیلم اند. لئون حرفه ای محصول 1994، توانست در بیستمین دوره جوایز سزار هفت نامزدی برای دریافت جایزه به دست آورد.

پدروارانه یا مجرمانه؟

ناتالی پورتمن یادگیری سریعی دارد و چون باهوش است می تواند خودش را از معرکه نجات دهد. او بیشتر از سن اش درک می کند و در برخی از سکانس ها کارهایی می کند که واقعا تعجب برانگیز است. ژان رنو بین بعد مجرمانه و پدروارانه اش تاب می خورد و به نظر می رسد توانسته تعادل خوبی را بین این دو برقرار کند. تماشای فیلم لئون حرفه ای محصول 1994 را به علاقه مندان ژانر اکشن توصیه می کنیم.

از دیگر آثار کارگردان این فیلم می توان به مترو،آبی بزرگ، عنصر پنجم، بانو، خانواده، لوسی و آنا اشاره کرد که برای آشنایی بیشتر با سبک کارگردانی او می توانید تماشا کنید.