فواید تماشای تئاتر

فواید تماشای تئاتر برای یک بازیگر به شرح زیر است:

1. به شما یاد می دهد که بازیگری خوب چگونه است.

2. به شما یاد می دهد که بازیگری بد چگونه است.

3. به شما یادآوری می کند که دوست دارید چه مدل از بازیگری را ببینید.

4. ذهنیات شما درباره ی بازیگری تقویت می شود.

5. شما در به کارگیری زبان اعتماد به نفس بالاتری پیدا می کنید.

6. ساختار داستانی را می آموزید.

7. از افراد هنرمندی که برایتان اهمیت دارند، حمایت می کنید.

8. شما در تست های بازیگری موضوعی برای صحبت کردن و حرفی برای گفتن پیدا می کنید.

9. شما با اجزای صحنه آشنا می شوید.

10. بازیگر بهتری می شوید.

11. لذت می برید.

12. الهام می گیرید.

گاهی اوقات بازیگران جوان ادعا می کنند به تماشای تئاتر نمی روند چون کسی نیست که آن ها را همراهی کند. اگر این گونه است، باید بدانید تماشای تنهای تئاتر واقعا تجربه ی دل انگیزی است. کتابی وجود دارد به نام راه هنرمند که در آن توضیح داده می شود که چطور می توانید خودتان را برای قرارملاقات های خلاقانه آماده کنید. تماشای تئاتر مانند این است که مخزن ایده ها و الهامات خود را از سوخت مناسب و کافی انباشته سازید!

فواید تماشای تئاتر

فواید تماشای تئاتر

فواید تماشای تئاتر به یک یا دو مورد ختم نمی شود. شما لیست بالا را دیدید. یکی از کارهای خوب این است که دوست یا یکی از اعضای خانواده را همراه خود برای دیدن نمایش های هنری ببرید. خود من سعی می کنم که هر ماه حداقل یک برنامه ی تماشای تئاتر داشته باشم. از آن جایی که سنگ بزرگ نشانه ی نزدن است، بهتر است هدف اولیه ی شما هم همین باشد. البته کاملا مشخص است که یک بار در ماه کافی نیست اما برای شروع خوب است.

خوبی اش این است که عادت تئاتر دیدن را در شما تقویت می کند. شما برای رسیدن به این هدف نیاز ندارید تغییرات چشمگیری در برنامه های ایجاد کنید یا زمان زیادی را صرف نمایید. اساسا تعیین اهدافی که قابل رسیدن هستند، روحیه ی شما را هم بالاتر می برد. این اهداف برای شروع هر کاری بسیار مناسب هستند. در ادامه می توان فعالیت های تماشای تئاتر را افزایش داد. اگر دوست یا دوستانی را پیدا کنید که از تماشای تئاتر لذت می برند، بسیار عالی خواهد بود. دیگر تنها نخوانید بود و می دانید که هر بار که پیشنهاد دیدن یک تئاتر جدید را بدهید، احتمالا برنامه فیکس خواهد شد!

لطفا مقاله ی آلیس در سرزمین عجایب را بخوانید.