غلبه بر استرس در بازیگران

 همان طور که می دانید و تجربه اش را دارید، استرس در شرایط سخت و مسئولیت بار زندگی بر ما حاکم می شود. بازیگران هم می توانند در صورت عدم برنامه ریزی مناسب و فشرده شدن برنامه هاشان، با مشکلات استرسی مواجه شوند. برای همین می خواهیم بررسی کنیم که برای غلبه بر استرس در بازیگران چه اقداماتی می توان انجام داد. استرس واکنش غیرنرمالی نیست. بلکه واکنشی طبیعی است که بدن وقتی با تغییرات مواجه می شود، از خود نشان می دهد. افراد در این شرایط ممکن است پاسخ های فیزیکی، ذهنی یا احساسی داشته باشند.

برای غلبه بر استرس در بازیگران می توان راهکار های زیر را دنبال کرد:

1. کارها را انباشته نکنید، بلکه آن ها را در زمان مناسب خود انجام دهید.

2. اگر در کنار بازیگری به فعالیت هایی مانند ورزش می پردازید، آن را قطع نکنید زیرا ورزش منبع کاهش اضطراب و استرس است.

غلبه بر استرس در بازیگران

غلبه بر استرس در بازیگران

3. برای جلوگیری از افت تحصیلی، درس هر روز را ترجیحا همان روز بخوانید تا در روزهای امتحان با کوهی از درس های مطالعه نشده رو به رو نشوید و استرس نگیرید.

4. برای کاهش استرس هنگام اجرای تئاتر و یا بازی در فیلم های سینمایی، تمرین تنفس داشته باشید و با استفاده از تکنیک های تنفس دیافراگمی، آرمیدگی را تجربه کنید.

5. سلامتی مهم ترین فاکتور برای داشتن سلامت روان خوب است، بنابراین از کارهای پرخطر بپرهیزید تا از ایجاد مشکلات بدنی و سلامتی جلوگیری کنید. انواع بیماری ها می توانند منبعی برای ایجاد استرس باشند.

استرس می تواند مثبت باشد و ما را هشیار نگاه دارد و به ما انگیزه بدهد. اما اگر افراد نتوانند مدیریت استرس داشته باشند و زمانی را برای آسایش و خلوت با خود اختصاص دهند، نوع منفی استرس خودش را نشان می دهد. معمولا در این شرایط آدم ها بیش از حد از بدنشان کار می کشند، و واکنش های استرسی را مدام تجربه می کنند. این در طولانی مدت باعث فرسودگی بدن می شود.

برخی از علائم استرس عبارت اند از:

1. دردهای عمومی

2. سردردها

3. عدم هضم صحیح غذا

4. افزایش یا کاهش اشتها

5.مشکلات خواب

 6. خستگی و فرسودگی

7. افزایش و کاهش وزن.

برای غلبه بر استرس در بازیگران، اگر استرس شدید باشد، می توان به درمانگر مراجعه کرد تا بر این مشکل غلبه شود. عدم رسیدگی به آن سبب افت عملکرد خواهد شد.