عوامل عدم پیشرفت در بازیگری

 عوامل عدم پیشرفت در بازیگری دقیقا چه مسائلی هستند؟ می خواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که چه چیزی مانع پیش رفت بیش تر شما در زمینه ی بازیگری می شود؟ بسیاری از شما در کلاس های بازیگری شرکت می کنید و تحت نظر مربیان خوب آموزش می بینید. اما زمانی که به ندای دل تان گوش می سپارید، متوجه می شوید که رضایت کاملی از پیش رفت خود ندارید.

بسیاری از بازیگران در هنگام صحبت کردن، تعداد زیادی اگر و اما استفاده می کنند. “دارم پیش رفت می کنم “اما” در هیچ تست بازیگری قبول نمی شوم”، “قرار بود تمرین خوبی داشته باشم “اما” چنان درگیر کارهای هفتگی شدم که فرصتم تمام شد!” و امثال این ها. من بر این باور هستم که بازیگران توانمندی زیادی در بهانه آوردن و تمرین نکردن کافی دارند!

این همان مطلبی است که من به عنوان عوامل عدم پیشرفت در بازیگری از آن یاد می کنم.

آن ها نمی توانند با ترس هایشان مواجه شوند. آن ها نمی توانند به خوبی دنبال رویاهایشان بروند. برای همین بر آن شدم تا این موضوع را از نگاه دقیق تری بررسی کنم. چرا که اولین قدم برای رفع مشکل، رسیدن به آگاهی است.

عوامل عدم پیش رفت در بازیگری

غلبه بر عوامل عدم پیش رفت در بازیگری

عوامل عدم پیشرفت در بازیگری به شرح زیر است:

1. کمبود انعطاف پذیری مالی:

بسیاری از شما گمان می کنید که باید تمام تلاش تان را بکنید تا بتوانید از نظر مالی تامین باشید. شما فکر می کنید باید بیش تر و بیش تر کار کنید تا پول بیش تری به دست بیاورید و این را لازمه ی پیش رفت و موفقیت در بازیگری می دانید! می دانم که گذران زندگی وظیفه ی همه ی ما است و من هرگز از شما نمی خواهم شغل خود را ترک کنید اما از شما می خواهم شغل خوبی بیابید که به زندگی هنری شما لطمه ای نزند و همه ی وقت تان را نگیرد.

2. کمبود تمرین:

این مورد کاملا روشن و مبرهن است. نگاهی به خود بیندازید و تکنیک های خود را به خوبی بررسی کنید. آیا شرکت در تست های بازیگری برای شما دشوار و طاقت فرسا است؟ آیا احساس می کنید به اندازه ی کافی تمرین نمی کنید؟ بنابراین باید زمان بیش تری را برای تثبیت آموخته هایتان اختصاص دهید.

3. کمبود اعتماد به نفس:

این مورد از اهمیت زیادی برخوردار است. واقعیت این است که بسیاری از ما زمانی که بحث بازیگری می شود، احساس می کنیم که اعتماد به نفس کافی نداریم. اگر شما باور نداشته باشید که می توانید پیش رفت کنید، افراد دیگر هم نمی توانند این باور را داشته باشند و موفقیت از شما دور می شود. بنابراین لازم است اعتماد به نفس خود را ارتقا دهید.