عروسی بهترین دوست من محصول 1997
12
فوریه

عروسی بهترین دوست من محصول 1997

عروسی بهترین دوست من محصول 1997 هالیوود اثری در ژانر کمدی رمانتیک است که به کارگردانی پی جی هوگن ساخته شده است. فیلم بر پایه ی یک مثلث عشق است که بین جولیا رابرتز، درمت مولرانی و کامرون دیاز شکل می گیرد. طرح کلی داستان فیلم از این قرار است که وقتی جولیان پاتر (جولیا رابرتز) پی می برد که دوست قدیمی اش ، مایکل اونیل (درمت مولرانی)، نامزد پیدا کرده است، ناگهان پی می برد که خودش او را دوست دارد! بنابراین دست به کار می شود تا چند روز باقی مانده به روز عروسی، دوستش را از آن خود سازد!

نامزد درمت یعنی کیمی والاس (کامروز دیاز) هم خیلی زود وارد ماجرا می شود و اتفاقات گاها بسیار خنده داری در فیلم رخ می دهد. تهیه کنندگان این اثر سینمایی، جری زاکر و رونالد باس هستند. جیمز نیوتون هاوارد موسیقی فیلم را بر عهده داشته است. ساخت فیلم هزینه ای معادل با سی و هشت میلیون دلار در بر داشته است و از دیگر سو موفقیت چشمگیری در گیشه (معادل با 299.3 میلیون دلار) به دست آورده است.

عروسی بهترین دوست من محصول 1997
عروسی بهترین دوست من محصول 1997

عروسی بهترین دوست من توانست در مجموع نظر مثبت منتقدان را به خود جلب کند. تا بیست و هفتم فوریه سال 2018، این اثر سینمایی بر اساس 59 نقد، 73% رای موافق در Rotten Tomatoes کسب کرده بود. جولیان در این اثر یک منتقد غذا است که بسیار سرسخت و خودخواه می باشد. او در آستانه ی بیست و هشت سالگی قرار دارد. او و دوستش مایکل در دانشکده قرار گذاشتند که اگر تا بیست و هشت سالگی موفق به ازدواج نشدند، با هم ازدواج خواهند کرد!

اما خودخواهی و یکدندگی جولیان

با ظاهر شدن ناگهانی مایکل به پایان می رسد. حسادت او بی شرمانه گل می کند و کار به جایی می رسد که برای بر هم زدن عروسی دوستش با آن دختر متمول، زیبا و بیست ساله، از یکی از دوستانش کمک می گیرد! در پایان او موفق به برهم زدن مراسم عروسی نمی شود و مایکل با کیمی ازدواج می کند.

گرچه بسیاری از افراد ممکن است پایان بندی این فیلم را دوست نداشته باشند،

اما منتقدان فراوانی وجود دارند که گمان می کنند جولیان بدون مایکل که مزاحمی بیش نبود، زندگی بسیار بهتری می توانست داشته باشد! در انتها جولیان تنها نمی ماند و زندگی جدیدی را با یک فرد مناسب که او هم مشتاق اوست، آغاز می کند. فیلم توانست یک نامزدی اسکار به دست بیاورد که البته برنده نشد.