شیلین وودلی
10
آوریل

شیلین وودلی

شیلین وودلی (با نام کامل شیلین داین وودلی) زاده ی روز پانزدهم نوامبر 1991 بازیگر 28 ساله ی آمریکایی است. او در سن برناردینو به دنیا آمد. شیلین وودلی به لطف بازی در سریال تلویزیونی تحت عنوان زندگی خصوصی نوجوان آمریکایی به شهرت و محبوبیت رسید و بعدها با درخشش در سری ناهمتا به همراه تئو جیمز توانست در سطح جهانی شناخته شود.

والدین وودلی در مدرسه کار می کردند. پدرش لونی وودلی مدیر مدرسه و مادرش لوری ویکتور وودلی روان شناس بود. شیلین برادر کوچک تری دارد که او هم دوست داشت بازیگر شود اما تنها توانست در دو اثر سینمایی بازی کند. زمانی که شیلین پانزده ساله شد، پدر و مادرش از هم جدا شدند. استرس روانی در آن برهه باعث شد که یک بیماری برای وودلی جوان رخ دهد: او دچار بیماری اسکولیوزیس شد که طی آن ستون فقرات انحنا و انحراف پیدا می کند. برای همین بازیگر آینده مجبور بود تجهیزات طبی بپوشد.

در همان شرایط وودلی مجبور بود

به کلاسی ناشناخته در دبیرستان برود. تعجبی ندارد دختری که پیش از این آرام بود، ناگهان به یک شورشی تبدیل شد اما رفتارهای او در آن دوران شامل الکل، مواد مخدر یا سایر موارد غیراخلاقی که عموما رخ می دهد نمی شد. او رفتاری سازنده در پیش گرفت: مدافع و فعال محیط زیست شد که واقعا جای تحسین دارد.

شیلین وودلی
شیلین وودلی

پس از اتمام مدرسه شیلین وارد دانشگاه نیویورک شد تا معمار و طراح داخلی شود اما همزمان یک نقش در سری در تلویزیونی به او پیشنهاد شد. شیلین وودلی، که از پنج سالگی در تبلیغات تلویزیونی بازی می کرد، پیشنهاد را قبول کرد و زندگی اش عوض شد. با این حال وودلی بارها اعلام کرده است که سینما برای او تنها یک سرگرمی است و شیوه ای است که به او کمک می کند خودش را ابراز کند.

وودلی گفته است

به محضی که تشخیص دهد که یک کسب و کار خوب را می تواند دنبال کند، فورا سینما را ترک خواهد کرد. از آثار او در سینما عبارت اند از:  دروغ های کوچولوی بزرگ محصول 2017، اسنودن محصول 2016، پرنده ی سفید در کولاک محصول 2014 و نوادگان محصول 2011. شایعات فراوانی درباره ی زندگی شخصی وودلی وجود دارد. مردم اسامی هم بازی های مختلف شیلین وودلی را در کنار نام او قرار می دادند و ادعا می کردند که آنها وارد رابطه ی عاشقانه شده اند!